VHAبسم الله الرحمن الرحیم

چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی

 حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام ) فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!

۱- در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر حسبنا الله و نعم الوکیل (آل عمران ایه 173) پناه نمی برد. در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند، و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند، و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

۲- در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین (سوره انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی برد. زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می بخشیم. (سوره انبیاء آیه ۸۸)

۳- در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد (سوره غافر آیه ۴۴) ... پناه نمی برد. زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت. (سوره غافر آیه 44)

۴- در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیباییهای دنیاست چگونه به ذکر ماشاءالله لاحول و لاقوة الا بالله پناه نمی برد، زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: مردی که فاقد نعمتهای دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمتها برخوردار بود) فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.

در اطلاعیه‌ای عنوان شد؛

مستند" ظهور بسیار نزدیک است" مردود است

قم - خبرگزاری مهر: مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای مستند "ظهور بسیار نزدیک است" را رد و مستندات آن را برگرفته از کتب غیرمعتبر اعلام کرد:به‌ گزارش خبرنگار مهر در قم، در اطلاعیه مرکز تخصصی مهدویت آمده است: مدتی است که برخی اظهار نظر‌ها و عرضه سی‌دی‌هایی پیرامون تحقق برخی علایم و تطبیق بعضی از نشانه‌های ظهور با برخی از شخصیت‌ها، فضای کشور را فراگرفته و موجب التهاب و تشویش افکار عمومی شده است، نمونه جدید تطبیق‌سازی که به صورت گسترده نیز در کشور پخش شده فیلم مستند "ظهور بسیار نزدیک است" می‌باشد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با توجه به وظیفه‌ای که در عرصه تحقیق و تبلیغ مهدویت دارد، به کارشناسی در این زمینه پرداخت و تعدادی از محققین این مرکز به بررسی آن پرداختند با تحقیق کاملی که در این زمینه شد، روشن شد این فیلم و مشابه آن بر اساس روایت ضعیف و مردود تهیه شده است و از کتبی استفاده شده که اعتبار لازم را ندارند و در موارد متعدد نیز مطالب بدون سند و مدرک مطرح شده است، علاوه بر این که تطبیق علائم با برخی افراد به علت محدودیت علم و امکان خطا و اشتباه در شناخت مصادیق نه تنها کار ناپسند و مردودی است، بلکه پیامدهای خطرناکی همچون ایجاد شک و تردید در اصل مهدویت را در مخاطبین به دنبال خواهد داشت.
در پایان اطلاعیه امده است: لذا این‌گونه فیلم‌های مستند و فعالیت‌هایی مانند آن، از نظر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم مردود بوده و مطالب آن اعتبار ندارد.
برای توضیح بیشتر در این زمینه به سایت مرکز تخصصی مهدویت قم به نشانی www.mahdi313.org مراجعه نمایید

بسم الله الرحمن الرحیم
مژده به یاران

شیعیان جهان در انتظار پیامی باشند که انشالله بزودی در جهان طنین انداز خواهند شد و بیرق عدالت برقله قله های جهان بر افراشته خواهند گردید , سنت الهی بر آن رفته است که روزی باید منجی بشریت قیام کند و در سایه لطف پروردگار عدالت را در جهان پیاده نموده و اسلام ناب محمدی را از نو بر اساس آنچه که پیامبر عزیز اسلام آورده بود را در جهان زنده کند و جهان موجوده ی امروز را از فلاکت و بدبختی های روز افزون نجات بخشد.

امروز روزیست که درگ از وقایع جهان سخت شده است و تشخیص حق و باطل در اثر تبلیغات شیاطین و عوامل استکبار دشوار و افتادن بکام ذلت و زبونی آسان و از لحاظ مختلف جامعه بشری سر درگمند که چه کنند.

تجاوز به حریم حیات دیگران و لشکرکشی بر کشورهای ضعیف مد شده است و استکبار جهانی رویهمرفته به قشون خود می نازند و از ناز و نعمت های که در اثر چپاول بدست می آورند سرگرم تدارک حیله های شیطانی خویشند تا باشد که جامعه انسانی را قربانی هوا و هوس خویش بسازند.

خواسته و مشیت پرودگار عالم بر اینست که جامعه انسانی برای نجات خویش در قدم نخست بخود آیند و در پیرامون رسالت انسانی خویش بیندیشند و برای نجات خود به نیروی مجهز شوند که در آن خدای جلیل حاکمیت دارد و لذاست که خدای بزرگ سرنویشت هیچ قوم و جامعه بشری را تغیّر نمیدهند مگر اینکه خود آنان برای احیایی حیات پرُبار خود اقدام نمایند و اینکار مسیر نیست مگر اینکه در قدم نخست انسان سلطه بر نفس خویش پیداکنند و با تحّول درونی وجود خود را باز یافته و در پیرامون رسالت انسانی شان فکر کنند.

امروز روزیست که انشالله انتظار بسر می رسد و امام و پیشوایی عادل از پشت پرده های غیبت طلوع خواهند نمود و بیقین قیام کشورهای عربی بیانگر آن آنست که بیاری خدا دستان شیاطین انگلیس , آمریکاه و اسرایل از منطقه کوتا خواهند شد و بعد از پیک مرگ ملک عبدالله از نسل بنی عباس بگفته ی امام جعفر صادق علیه السلام انقراض ستم پیشگان عرب نمایان می شود , درگیری و جنگ قدرت در اعراب سعودی ضعف و ناتوانی را بر آن مسلط می سازد و آهسته آهسته ریشه کدورت , حسادت و نفاق بر علیه اسلام و مسلمین خشک می شود.

 لذاست که قیام و حرکت به سوی عدالت خواهی در سراسر جهان من جمله کشورهای اسلامی بوجود آمده و مستضعفین عالم برای احیای حق خویش برهبری امام عادل قیام می کنند و جهان را انشالله از فساد و انحطاط پاک خواهند کرد.

امروز آثار این قیام کلید خورده است و زمینه آن مساعد و پیشگامان براه افتاده اند و رشد عقلی جامعه رو بفزونی گذاشته و مخصوصاً شیعیان در این راه پیش قدمند انشالله.

پس خواهر و برادر مسلمان بیاید که در قدم نخست با تصفیه روحی و جسمی خویش برای یاری امام عزیز , مهدی موعود علیه السلام اقدام نمایم تا باشد که از کاروان حمایت آن رهبر و پیشوای عادل عقب نمانیم و یقیناً وجود مبارک امام زمان علیه السلام  , ارواح طاهر و جسم تصفیه شده از فساد را دوست دارد .پس این گز و این میدان یا علی مدد.بقلم اللهیاری

اســــــــــتـفاده از تجــــــــــــــــــربه دیگران

پندهایی عسگر اولادی برای تجارت موفق
اسدالله عسگراولادی رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران نیز که فردی با تجربه در عرصه اقتصاد محسوب می‌شود، خود را از شاگردهای میرمحمدصادقی و صحنه اقتصاد خواند و گفت: ابتدا کلمه تجارت را باید تجزیه و تحلیل کنیم؛ تجارت 5 حرف دارد که ت آن تجربه و علم، ج آن جرأت و جسارت انجام کارها، الف به معنای اعتماد به نفس و خودباوری، ر به معنی رأفت و رضایت طرف تجاری و ت آخر به معنای تدبیر و توکل تفسیر می‌شود.

وی که در حدود شش ماه به آموزش اصول تجارت در تلویزیون پرداخته است، به جوانان توصیه کرد:‌ برای وقت خود برنامه‌ریزی کنید، در کارها زودتر از دیگران مطلع شوید و تصمیم بگیرید و بعد از تصمیم‌گیری دو دل نشوید.

عسگراولادی با آوردن مثالی از زندگی شخصی خود برای خروج قبل ار ساعت 8 صبح از خانه، برنامه‌ریزی روزانه را مورد تأکید قرار داد که پس از سپری شدن روز هم باید بار دیگر عملکرد روزانه ارزیابی شود.

علاقمند بودن به کار عامل مهمی در موفقیت کار است که عسگراولادی ضمن تأکید بر آن، افزایش کیفیت کالا به طور مستمر و توجه به رضایت و خواسته مشتری را بسیار ضروری خواند.

وی برای سلامت و موفقیت کار تأکید کرد: هیچ‌گاه بیش از 15 درصد تنخواه و دارایی نقدی که در اختیار دارید را نسیه ندهید تا همیشه سالم باقی بمانید.

او در ادامه یادآور شد: در قراردادهای خود به پست الکترونیکی و سایت
e-bay اتکا نکنید، بلکه حتماً به طور حضوری طرف تجاری خود را بشناسید و بدون قرارداد و داشتن حکم معامله نکنید و جنسی را نفروشید.

وی ارجحیت دادن منافع کشور و گروه را به منافع شخصی ضروری خواند و گفت: رقابت‌تان با رقبا جوانمردانه باشد؛ براساس منفعتی که می‌برید، رقابت کنید و برای شکست رقیب وارد عرصه رقابت نشوید.

از نظر عسگر اولادی، پند گرفتن از گذشته و توجه به کار امروز موجب موفقیت کار است.

وی افزود:‌ از تجربه دیروز برای کار امروز استفاده کنید و از توجه به کار امروز، موفقیت فردا به دست می‌آید.

او مشکلات خانوادگی و تداخل آن با مسایل کاری و نیز متأثر شدن از یأس و ناامیدی را هم دلایل دیگری برای ناکامی و بهره نبردن ناکافی از فرصت‌ها و موقعیت‌های اقتصادی نام برد.

عسگراولادی با توجه به جوان بودن جمعیت کشور، مشورت گرفتن از افراد با تجربه را موجب موفقیت کارآفرینان جوانان برشمرد.

وی که تاکنون بحران‌هایی نظیر جنگ جهانی، کودتای 28 مرداد، انقلاب و جنگ تحمیلی را بدون دچار شدن به یأس پشت سر گذاشته است، تحریم‌های اقتصادی امروز کشور و نابسامانی‌های اقتصادی را هم گذرا خواند که نباید باعث از دست دادن امید جوانان شود.

عسگراولادی همچنین به جوان‌ها توصیه کرد تا بدون یأس و با احساس مسؤولیت در فعالیت‌های اقتصادی متعدد شرکت کنند.

 

 ©2003, Voice of Hazarajat                                                                
Last Update : 2011/03/30        >>>Back to Home