VHAبسم الله الرحمن الرحیم

مواد مخدیّر سیلاب بی باران در جامعه ی اسلامی

والدین , عاشقان فداکارند که بر اساس رسالت انسانی, سعی و تلاش شان همیشه بر پایه امید استوار و آرزو دارند که روزی شاهد توانمندی فرزندان خویش باشند و با دیده دل تمنا دارند که افتخار آفرینیهای دلبند شان را به عنوان یک مادر و پدر درک نموده و لمس نمایند.

تمام زحمتهای طاقت فرسا و تلاشهای بی منت والدین بر اساس عاطفه و محبت پایه گذاری شده که  خدای جلیل آن را در دل و جان بشریت قرار داده است و این حکمت خداوندی می باشد که با عظمت خودش محبت و عشق را برای حفظ بقای بشریت در دلها کاشته است. براستی اگر عاطفه  انسانی و عشق به فرزند و اولاد نه می بود انتهای زندگی بشر چه می شد؟

گرچه که امروز عاطفه و ایثار مرده است و یا در لابلای دنیا پرستیها دفن شده اند و در کشورهای متمدن این پدران و مادرانند که در تنهای می جان می دهند و اگر هم زنده اند چاره ی نیست که جز در کنار سگ و گربه زندگی کنند.

خدای عظیم با حکم سریع احترام والدین را واجب شرعی اعلان نموده  و اگر سجده برای غیر خدا جایز می بود حتماً خدا دستور سجده را  برای والدین میداد. اما بجای سجده اطاعت والدین را واجب نموده  و علت آن اینست که حفظ نظام خانواده در سایه مهر والدین و اطاعت فرزندان از آنها پا برجاست . در سوره اسرایل  { الاسرا } آیه 23 و 24 در قرآن مجید خدای بزرگ اعلان حمایت جدی خویش را از والدین نموده است و از فرزندان خواسته اند که در بدست آوردن دل والدین جدی باشند .

امّا با کمال تأسف با تمام هدایتهای همه جانبه از ناحیه اسلام و رهنماییهای والدین و تلاش و کوشش آنها , روزی امیدها به یأس تبدیل و بعضی از فرزندان ناخلف  اینک رشد کرده امّا بی حساب و کتاب در دام بلا و فساد گیر و طعمه مواد مخدیر  شده اند.

و همچنین گرفتاری جوانان ما با بعضی از ناهنجاریهای دیگری مانند شراب و یا انگلهای ناگوار جنسی در اجتماع که در رأس آن هجوم فرهنگ بیگانه باشد که سر آغازش غفلت و اینتهایش سقوق در کام دشمن آشکار , که  در لباس دوست نابودی ما را در نظر داشته و دارند .

 افتادن به دام مواد مخدّیر و سایر مواد نشه آور کار نامردان تاریخند و همیشه به اثبات رسیده است, آنانیکه رگ مردانگی  شان خاموش شده باشند و یا در قبال فشار روزگار تحمل را از دست داده و یا به اصطلاح در عشق کاذب شکست خورده باشند , در دام اعتیاد می افتتند.

خوردن شراب و کشیدن تریاک و چرس و قرسهای روان گردان , مردانگی نیست و همیشه کسانی گرفتار این بلاها می شوند که در زندگی از اراده قوی و شجاعت برخوردار نیستند, و دشمنان بشریت نیز همیشه دنبال چنین افرادی هستند که رگ مردانگی و غیرت را در وجود خویش نداشته و یا در وجود شان خاموش شده باشند.

 و الا انسان عاقل , و بشریکه دماغ کاری داشته باشند پیش از ورود به دام بی نوایی مانند مواد مخدیّر , تمام پستیها و بیچارگی های نشه را مطاله نموده  و هر گز به آن رو نخواهند آورد.

حال خطاب ما به فرزندان قومم می باشد و آن اینکه آیا دوست دارید که روزی هویت انسانی و مردانگی خویش را به بهای مفت از دست دهید؟ یعنی افتادن در لجن زار مواد مخدّیر؟

اگر خدای نخواسته در این مسیر گام برداشتید آن می شوید که , در عکسها می بینید و تماشاه می کنید که چگونه ایرانیان مسلمان دامن شان آلوده اند و برادران مسلمانیکه نباید چنین می شدند , که با کمال تأسف اینک امروز بهترین جوانان شان به عنوان فٌضله ی جامعه و آشغال اجتماعی در آمده اند. نظر به آمار تعداد دونیم ملیون نفر در ایران معتاد و در روزانه یازده نفر دچار مرگ خاموش در این کشور است.

 ناگفته نماند که بنادر افغانستان و در اهالی سرحد هزاران نفر امروز در دو سوی مرز در گوشه ها لولیده اند که البته خودم صحنه را شاهد بودم و دیدم که بر بنیاد خانواده های زارعین مواد مخدّیر چه آمده اند. و در آمار دولتی زیر نظر ملل متحد در افغانستان یک و نیم ملیون نفر فعلاً گرفتار مواد مخدّیر و تریاکند که البته چرس و سایر قرصهای نشه آور را نیز شامل می شود.

من امروز البته بر اساس وظیفه دینی و رسالت انسانی خودم این عسکها را به عنوان عبرت و درس در خدمت خوانندگان عزیز و هموطنان  خودم می گذارم و امیدوارم که مردان روزگار و مخصوصاً فرزندان قوم و هزاره های دلیر بخوانند و عبرت گیرند.بقلم اللهیاری

 

 ©2003, Voice of Hazarajat                                                                
Last Update : 2011/04/07        >>>Back to Home