VHAبسم الله الرحمن الرحیم

بهشت زیرپای مادران است

تذکر لازم: عاطفه و عشق , ایثار و فداکاری در وجود زنان بیشتر از مردان است اگر زنان را به پاکدامنی و حجاب دعوت می نمایند دال بر اینست که زنان در امور اداره ی جامعه نقش اول را داراست و زنان می باشند که در تهداب گذاری و نظافت روح خانواده و اجتماع رسالت سنگین را بر عهده دارند.

 در جامعه بشری اگر وجود مقدس زن از اصالت خویش تهی گردد و زنان رسالت خود را فراموش کنند , بدانید که ریشه های جامعه در اثر هجوم موریانه فساد پوک و پوچ خواهد شد و بنیاد خانواده و اجتماع متلاشی خواهد گردید.

 امید است که زنان در جامعه اسلامی هویت خود را دریابند و به عظمت وجود خویش پی ببرند و بدانند که زنان مادران امروز و فردای اجتماعند و رسالت بردوشانی که مردان بدون حمایت آنها کاری را به پیش نه می برند و براستیکه همه ی موجودات بدون حمایت بر اساس حکمت خداوندی به ثمر نه می رسند , ولی پشتوانه حیاتی برای مردان در تمام شرایط  زندگی زنان می باشند ، که با عاطفه و عشق به مردان نیرو و تحّرک می بخشند.

کلمه مقدسی بنام مادر: این کلام زیبا زمانی معنی پیدا می کند که فرزندان قدر و عظمت مادر خویش را در حال حیاتش بدانند و بدانند که مادر تنها موجود ارزنده ی ایست که با عشق خاص خودش محبت و اخلاص  را , عاطفه و ایثار را , عاری از هرگونه مقصد و آز، به فرزندانش هدیه میدارد و هدیه ی که از درونش بر میخزد و سر تا سر وجود فرزندان را طراوت و شادابی  می بخشد.

خدای بزرگ به مادر روحیه ی خارق العاده ی عنایت نموده است که در وجود پدر نیست و مادر است که با تمام تحمل و صبر در حمل فرزند خویش با عشق و اخلاص در درونش و سپس با علاقه فراوان در ایامی که ناز دانه اش را به دنیا می آورد. و مادر  است که به عنوان زیبا ترین موجود که همان عشق مادری باشد به نوزادش رسیدگی را آغاز می کند.

این مادرانند که با تحمل درد زایمان با آنهمه رنج و محنت و بی خوابیهای فروان , قداست , صفایی و اخلاص خویش را به نمایش گذاشته و سپس با کوچکترین صدا و یا حرکت طفلش از خواب گران بر میخیزند و به نازدانه خویش از شیره وجودش شیر را که نعمت پیش آفریده شده برای عزیزاش هست بدون منت در اختیار دلبندش گذاشته و به پرستاری مشغول می شوند.

ولذاست که خدای عظیم این وعده را به زنان داده است که بعد از ختم حمل و انتقال فرزند به دنیا همه ی گناهانش آمرزیده می شود و سپاس خدای بزرگ را که با حمایت از مادران قدر و قیمت مادران را به نمایش میگذارد.

دعای مادر مستجاب است و خدای عزیز این حق را به مادران داده است که در حق فرزند خویش همیشه مهربان باشند وفرزندان را از دعای خیر فراموش نکند. براستی چرا چنین هست ؟ و برای چه دعای مادر مستجاب می باشد؟

در این اواخر با کشفیات جدید به اثبات رسیده است که از وجود مادر انعکاسی مانند اشعه بر می خیزد که مستقیماً اثرات خویش را به فرزندان انتقال می کند،

این اشعه اگر از درون پرتلاطم مادر در ایام خوشی و عاطفه و عشق برخیزد ، اثر آن مثبت و اگر خدای نخواسته آمیخته با قهر غضب بر خیزد اثر آن صد درصد منفی خواهد بود. فلذا از فرزندان خواسته شده است که قلب مادر را نشکنند و او را آزار و اذیت نکنند و زمینه را برای قهر و غضب او مساعد نسازد.

مادران مسلمان همانگونه که از عاطفه و عشق برخوردارند اولین معلمی هست که با کلام روح بخشش نام و یاد خدا را در ایام دادن شیر معجون ساخته و به فرزندان هدیه می کنند و اولین مربی دلسوز هست که نغمه های خدا پرستی را به قلب و جان عزیزش ترزیق می کنند. مادر یعنی اولین معلم و مربی دلسوز که فردای فرزند خویش را آمیخته با دین و ایمان بخدای بزرگ خواهانند.

اسلام مکتب آسمانی اطاعت والدین را  واجب شرعی دانسته و در قران سوره مبارکه اسرا آیه 22 الی 24 از والدین حمایت خاص نموده و و قدر و قیمت والدین را بیان نموده است و از فرزندان خواسته شده که در مقابل والدین حتی حق اظهار وٌف را ندارد چه رسد که خدای نخواسته در مقابل شان قد علم کنند.

ما در باره پدر نیز خواهیم نویشت و براستی که قدر و قیمت پدر کمتر از مادر نیست ناگفته نماند که اثرات منفی و مثبت دعای پدر بیشتر از مادران می باشد و احتیاط لازم را باید بکار برد تاکه خدائی نخواسته والدین دچار پریشانی روحی نگردند. انعکساس و یا اشعه ی درونی والدین در حق فرزندان یکسان است ولی اثرات مثبت و منفی دعای پدر بیشتر از مادر است.

در خاتمه از خوانندگان عزیز تمنا دارم که در حق مادر من که در این اواخر به لقای الهی رفته است دعا کنید و دعای مؤمنین و مؤمینات اثرات مثبتی را بجای خواهند گذاشت.

خدای بزرگ اموات همه را غریق رحمت کند و کسانیکه دیده از جهان فروبسته اند پرونده ی عمل شان بسته شده و راه ندارند جز انتظار از احسان زنده ها. اموات تان را با صدقه و دعا یاری کنید تاکه خدای بزرگ  شما را یا و یاور باشدبقلم اللهیاری 

 

 ©2003, Voice of Hazarajat
Last Update : 2011/04/07        >>>Back to Home