VHAبسم الله الرحمن الرحیم

 

رایج کنندگان خشونت اینک خود گرفتارند

برای هر متجاویز و قلدور, قدر و قیمت جان و زندگی دیگران ارزش ندارد و هزاران انسان را اگر بیرحمانه قربانی و قتل عام می کنند برایشان مهم نیست , برای اینکه جلاد است و ستمگر.

بسی افسوس که انسانهای بیگناه در گوشه و کنار دنیا مانند دانشگاهای آمریکا , عراق افغانستان , فلسطین و بوسنیا و .... قربانی و قتل عام می شوند و صد ها هزار دیگر را در سوگ می نشانند ولی احساس رقت و رنج نه می کنند.

برای مادران و پدران آمریکای حادثه تلخ روز دوشنبه 16 اپریل در دانشگاه بزرگ ویرجینیا بسیار سخت تمام شود , ولی این آمریکای هاست که بدانند , کشتار بی گناهان در سایر نقاط دنیا نیز برای خانواده ها تلخ و شکننده می باشد.

ملت و دولت آمریکا اثرات منفی عمل خویش را در سرتاسر جهان باید برسی نمایند و درک کنند که علت و عوامل آنچه که در خانه های خود شان بوجود می آید در چیست؟

قدر و قیمت جان و حیات انسانها در همه ی جهان یکسان می باشد و نباید به حیات و زندگی دیگران تجاوز کرد. و الا آنچه که در بیرون خانه انجام گرفت آتش ان خانه ظالم را نیز خواهند سوزاند. توفان کاترینا و سایر بلایای دیگر اگر دامن آمریکا را گرفته است , دال بر ریختن خونها و خشونت هایست که اینک آمریکای ها در جهان انجام داده و مرتکب جنایت بیشمار می شوند.

هستی و حیات را خدا به همه ی بشریت ارزانی و هدیه داشته است و نباید زندگی دیگران قربانی اهداف شوم متجاوزین به حریم دیگران  شوند. زنده ماندن حق مسلم همه ی ماست و باید از عمر خود و دیگران حفاظت نمود. علی لعنت الله علل قئم الظالمین بقلم اللهیاری

بازهم اعتراف به

ريچارد كلارك، صاحب‌نظر برجسته امنيتي ايالات متحده كه علاوه بر عهده‌داري، مشاور امنيت تعدادي از رؤساي جمهور آمريكا، در دولت بوش نيز به عنوان هماهنگ‌كننده مبارزه با تروريسم فعاليت مي‌كرد در گفتگو با يك روزنامه آلماني، برخورد بوش با ايران پس از حادثه 11 سپتامبر را اشتباهي بزرگ توصيف كرد كه موجب از دست دادن فرصت مبارزه با تروريسم در خاورميانه شد.

كلارك كه با تأكيد بر اين‌كه عراق مانند افغانستان به محلي براي تجمع تروريست‌هاي سني تبديل شده است، فقدان رهبري مانند آيت‌الله سيستاني در ميان اهل سنت را موجب ناكام ماندن مبارزه با تروريسم و شبكه القاعده دانست.

روزنامه آلماني‌زبان
Tages Anzeiger سوئيس در مصاحبه‌اي از اوضاع عراق با ريچارد كلارك، كه مشاور امنيتي چند رئيس‌جمهور آمريكا بوده و حتي در زمان بوش، هماهنگ‌كننده مبارزه با تروريسم بود، ولي بعدا در اعتراض به كارهاي بوش استعفا كرد،د ـ انجام داده كه به شرح زير است:

خبرنگار: آقاي كلارك، شما در رمان جديد خود نوشته‌ايد كه در سال 2012 نيز همچنان جنگ در عراق ادامه خواهد داشت، آيا واقعا جنگ تا پنج سال ديگر در اين كشور ادامه دارد؟
ريچارد كلارك: در رمان من، شيعيان، سني‌ها و كردها در عراق عليه يكديگر خواهند جنگيد، ولي ديگر آمريكا در آنجا نخواهد بود. عراقي‌ها پس از خروج آمريكايي‌ها نيز به جنگ ادامه مي‌دهند، هرچند كه شدت آن مانند امروز نخواهد بود. من اطمينان دارم كردهاي عراق، اعلام استقلال خواهند كرد و با مقاومت ديگر گروه‌ها در اين كشور، روبه‌رو خواهند شد.

خبرنگار: حال به گذشته بازگرديم. شما چهار روز پيش از حمله به عراق، در مصاحبه‌ با يك فرستنده تلويزيوني هشدار داديد كه با اين جنگ، القاعده زمينه بهتري براي مبارزه پيدا خواهد كرد؟
ريچارد كلارك: اين گفته من تا به امروز نيز درست بوده و اين جنگ همچنان به القاعده كمك مي‌كند تا در سربازگيري موفق باشد كه اين امر تنها مختص عراق نيست. در اين زمينه، سه گروه وجود دارند؛ نخست، عراقي‌هايي كه به القاعده مي‌پيوندند. دوم، خارجي‌هايي كه براي مبارزه با عراق جلب مي‌شوند و سوم، تروريست‌هايي كه پس از آن‌كه تصاوير عمليات تروريستي در عراق را در تلويزيون و يا اينترنت مي‌بينند، از آن الگوبرداري كرده و در كشورهاي خود نيز همان كار را انجام مي‌دهند.

خبرنگار: آيا عراق نيز مانند افغانستان در گذشته به محلي براي تجمع تروريست‌ها تبديل مي‌شود؟

ريچارد كلارك: عراق از هم‌اكنون به ميداني براي تحركات تروريست‌ها تبديل شده است؛ يعني براي تروريست‌ها و همچنين آناني كه مي‌خواهند تروريست شوند، افرادي كه امروز از عربستان سعودي، يمن، مصر و پاكستان، به عراق مي‌روند، تعدادشان زياد نيست، ولي آنان در ميدان كارزار در عراق، به راحتي مي‌توانند فنون اين امر را فرا بگيرند. در افغانستان، اين القاعده بود كه پايگاه‌هاي بزرگي داشت، ولي در عراق اين‌گونه نيست. چنانچه تروريست‌ها تلاش كنند در عراق چنان پايگاه‌هايي ايجاد كنند، آمريكا حتي اگر در عراق نباشد نيز آنها را ويران خواهد كرد.

خبرنگار: دولت بوش بايد چه كاري در عراق بكند؟
ريچارد كلارك: هرچه سريع‌تر از آنجا خارج شود.

خبرنگار: يعني خلاف آنچه امروز مي‌كند؟
ريچارد كلارك: دقيقا. كميسيون بيكر، هفتاد پيشنهاد براي عراق داده كه مهم‌ترين آنها اين است كه آمريكا نيروهاي رزمي خود را از عراق خارج كند و تنها نيروهاي آموزشي و مأموران امنيتي و اطلاعاتي را در آنجا نگاه دارد.

خبرنگار: شما موضوع جنگ عليه تروريسم دولت بوش را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
ريچارد كلارك: او درست يك روز پس از وقايع 11 سپتامبر 2001، بهترين موقعيت كه با آن بتواند جهان به ويژه جهان اسلام را در مبارزه با تروريسم بسيج كند از دست داد.

خبرنگار: حتي پس از وقايع 11 سپتامبر 2001، در تهران نيز شمع‌ها روشن شدند؟
ريچارد كلارك: بله و هم‌زمان صد هزار نفر به خيابان‌ها رفتند. ولي بوش بر اين باور بود كه آنان خواهي نخواهي دشمن ما هستند و سپس به عراق حمله و آن را اشغال كرد. تا به امروز دو ميليون نفر از جمعيت 26 ميليون نفري عراق، كشورشان را ترك كرده‌اند و بين صد الي سيصد هزار نفر كشته شده‌اند. سرانجام جنگ عراق، هزار ميليارد دلار هزينه براي آمريكا در بر خواهد داشت. به همين خاطر حمله به عراق يك كار اشتباهي بود كه پيامدهاي زيانباري داشت، زيرا افرادي را كه از القاعده حمايت مي‌كردند افزايش داد.

خبرنگار: آيا مي‌توان اين اشتباهات را جبران كرد؟
ريچارد كلارك: خير. از بين بردن خسارات وارده از اين جنگ، نسل‌ها طول خواهد كشيد.

خبرنگار: چگونه بايد از تروريسم جلوگيري كرد؟
ريچارد كلارك: اولا بايد سلول‌هاي تروريستي را از بين برد و از سوي ديگر، آمريكا بايد در حل اختلاف بين اسرائيل و فلسطين به طور جدي ميانجيگري كند و سپس ما بايد با سران كشورهاي اسلامي كه مخالف القاعده هستند، دوستي كنيم. امروز بن‌لادن در همه جهان اسلام معروف است، ولي كدام يك از سران اسلامي ميانه‌رو و يا شخصيت‌هاي مذهبي اسلامي معروفند؟

خبرنگار: براي مثال آيت‌الله سيستاني؟
ريچارد كلارك: البته او در بين شيعيان اين معروفيت را دارد، ولي ما به چهره‌هايي با احترام عمومي نياز داريم؛ يعني رهبران مذهبي كه آشكارا، نادرست بودن افكار القاعده را براي مردم تشريح كنند. البته تنها يك اقليت است كه برداشت القاعده را مي‌پذيرد، ولي متأسفانه اين اقليت در حال رشد است.

درسهای عبرت انگیز از جنایت جوان اصفهانی در ایران

عامل تجاوز به عنف بر 8 زن در اصفهان در مدت يك ماه، چهارشنبه گذشته زماني كه براي تعرض به نهمين زن وارد خانه‌اي شده بود، دستگير شد.

به گزارش
خبر گزاری فارس، چندي قبل زني با مراجعه به اداره آگاهي اصفهان شكايت كرد مرد جواني از بالاي ديوار وارد خانه‌اش شده و او را مورد تعرض قرار داده است.
با طرح اين شكايت پرونده‌اي در اداره آگاهي تشكيل و مأموران با كمك شاكي اقدام به چهره‌نگاري از متهم كردند. دو روز پس از طرح اين شكايت، زن ديگري نيز با مراجعه به اداره
آگاهي شكايت مشابهي را مطرح كرد. با گذشت حدود يك ماه از طرح نخستين گزارش، 8 شكايت از جوان متجاوز در محلات شمالي اصفهان مطرح شد.

جوان متجاوز در برخي موارد از بالاي ديوار وارد خانه شده و زنان جوان را مورد تعرض قرار مي‌داد. او همچنين براي داخل شدن به خانه‌هايي كه امكان ورود از بالاي ديوار وجود نداشت، خود را مأمور معرفي مي‌كرد. با افزايش شكايات از اين جنايتكار، مأموران پليس آگاهي به دستور شاه‌محمدي بازپرس شعبه پنجم دادسراي عمومي اصفهان به حالت آماده‌باش درآمدند.

مأموران محلات وقوع جرم از سوي پسر جوان ـ كه ‌خانه اصفهان، رزمندگان، رباط و 5 آذر بودند ـ را زير نظر گرفتند تا به محض مشاهده او براي دستگيري‌اش وارد عمل شوند. سرانجام روز چهارشنبه گذشته پسر جوان هنگام ورود به خانه نهمين قرباني‌اش شناسايي و دستگير شد‌.

جوان متجاوز قصد داشت از بالاي ديوار وارد خانه شود كه زن صاحبخانه متوجه او شد و شروع به داد و فرياد كرد با فرار اين جنايتكار، زن جوان موضوع را به پليس اطلاع داد و بلافاصله منطقه به محاصره‌ درآمد.

اين در حالي بود كه متهم‌ پس از فرار از خانه اين زن، در حياط خانه‌اي در همان محله مخفي شده بود. يكي از همسايه‌ها كه شاهد ماجرا بود، موضوع را به پليس اطلاع داد و مأموران نيز ‌بلافاصله خانه را زير نظر گرفته و وارد آنجا شدند متهم كه متوجه حضور مأموران شده بود خود را به پشت بام رساند و در اين هنگام مأموران راه او را سد كرده و موفق به دستگيري او شدند.

بر اساس اين گزارش، متهم در بازجويي‌ها گفت: با پرسه‌زدن در خيابان‌ها خانه‌هايي كه زن صاحبخانه تنها بود را شناسايي مي‌كردم و صبح پس از اين كه مرد به محل كارش مي‌رفت، به بهانه‌هاي مختلف زن را به مقابل خانه مي‌كشاندم و با تهديد چاقو وارد مي‌شدم.

جوان 23 ساله كه اكبر نام دارد، هم‌اكنون در بازداشت به سر مي‌برد.
انصاري رئيس كل دادگستري اصفهان در اين رابطه گفت: اين پرونده به صورت ويژه و با سرعت در دادسرا رسيدگي مي‌شود و با صدور كيفر خواست پرونده به يكي از شعبات دادگاه كيفري ارسال مي‌شود. با صدور حكم پرونده را براي تأييد با پيك به ديوان عالي كشور مي‌فرستيم. عكس اين مجرم با دستور بازپرس پرونده بدون چشم‌بند براي شناسايي منتشر شده است.
؟

آخ از دست جهل و نادانی

شب 15 شعبان را باخوف و ترس فراوان در کویته سپری کردم, شبیکه از جهل و نادانی جوانان آن دیار, در اثر انفجارات مواد انفجاری در جلوی پای مردان و زنان بی گناه دل امام زمان علیه السلام را آزرده و قلب نازنینش را خون ساخته بود. برای اینجانب شب 15 شعبان { شب برات به قول کویتگیها } شب ظلمانی و تاریکی بود که هرلحظه خطر قطع شدن پرده های گوشها و سقط جنین زنان بار دار را در پی داشت.

ناگفته نماند که هر لحظه نفرین و لعن بر والدین در شب عید برات در کویته ارمغانیست که خود آنها یعنی پدران و مادران در پرداخت پول برای خرید مواد انفجاری { پتاقی } برای فرزندان شان بدست خویش ذخیره نموده ومیکنند. و نظر به محاسبه تقریباً حدود یک میلیون روپیه پاکستانی به جیب فروشندگان مواد انفجاری ضد شیعیان کویته داخل و درقبال ایجاد آتش پرستی را نیز مطابق میل خویش در میان شیعیان رایج و مردم را غافل, و از انجام فرایض خاص شب برات محروم ساخته و می سازد. نقش استعمار در زدون و نابود ساختن یک فرهنگ همین است.

 خدا شاهد است که شب برات برای دردمندان و عاشقان بقیت الله در کویته شب حزن آوری بود که تا 2 نصف شب مواد انفجاری توسط فرزندان قوم در خانه های مردم انداخته می شد و در جلوی پای خلق الله نیزانفجار می گردید, و خدا لعنت کند مخترع مواد پتاقی را و خدا لعنت کند خریدار و منفجر کننده را , زیراکه با عمل ضد اسلامی و شیعی کیفیّت شب 15 شعبان { شب برات } را در اثر جهل و نادانی مخدوش ساخته بود. بقلم اللهیاری

جنایت زن جوان برای پولدار شدن
تاریخ جنایت ماه 12 سال 2006

آرمان و آرزوی داشتن ثروت و پول زن جوان جاپانی را به جنایتی گرفتار ساخت که بعد از انجام عمل روانه زندان شد.

زن جوان همیشه در اندیشه اش طرح ازدواج با بچه های سرمایه داران را داشت و در این راه تلاش فروان نمود تا باشد که موفق شود. وی بعد از آشنائی با معشوقه ی اول به مرام نأیل نشد و با داشتن مردی در کنارش در جستجوی پولدار دیگری بود که باید از بچه های ثروت مندان باشد.

 معشوقه ی اول بعد از درک و شناخت دوست دخترش که با بی حیائی دنبال شکار دیگری بود اوضاع را به نفع خویش نیافت و پیش ازانیکه دچار دادن جان شود فرار را بر قرار ترجیح داده و با میل خود از دوست دخترش خدا حافظی نمود.

دختر جوان بعد از فرار معشوقه ی اول بلافاصله در کنار دوست پسر جدیدش قرار گرفته و با وی رسماً اعلان ازدواج نمود. اما شوهر کم چانس که اینک  با وی ازدواج کرده است مطابق خواسته زنش از ثروت بسیار برخوردار نبوده و در یکی از کمپنیهای خارجی مشغول به کار بود.

 زن جوان بعد از ازدواج  باز هم به هدف خود که عبارت از ثروت و دارائی باشد نایل نشد و بالآخره پلان نو را برای پولدار شدن طرح نموده و در سدد افتاد تاکه مرد ثروت مندی  دیگری را بدست آورد. 

 شوهر از پلان زنش آگاه شد و در ارتباط با موضوع عاشق جدید خانم اعتراض نموده و بگو مگوی در میان پیش آمد که منجر به مرگ شوهر گردید.

زن در ایام دعوای لفظی با شوهر بوطل شراب را محکم بر فرق شوهر کوبید و شوهر را نقش بر زمین ساخت و بلافاصله در ایام بی هوشی سرشوهر کم چانس را از گلو بریده و از کمر به پاین را نیز کاملاً قطع نمود.

زن جوان نیمه بدن شوهر را در منطقه ی بنام شینجوکو در میان اشغال انداخته و از کمر به پاین را در منطقه بنام شیبویا در میان زباله شهری مدفون ساخت و سر شوهر را نیز در شهری بنام ماچیدا انداخت.

زن با زرنگی خانه را نیز از نو رنگ و روغن نموده و بعد از مدت چند اعلان نمود که شوهرش مفقود شده و به خانه بر نگشته است تاکه به پول بیمه ی شوهر دست یابد.

 کارکنان شرکت نظر به مظلومیت همکار از اختلافات خانگی همکار اطلاع داشته و ازینکه نامبرده به وظیفه حاضر نه می شود شک و تردید برایشان بوجود آمده و بعد ازانیکه اندام پاره پاره مرد از جهاهای مختلیف بدست امد پولیس نیز تحقیقاتش را آغازنمود که در مجموع زن به جنایت خویش اعتراف نمود.

داستان بالا در ماه 12 سال 2006 اتفاق افتاد و جنایتیکه جاپان را تکان داد. براستی زمانیکه وجدان انسان در لابلای خواسته های دنیائی دفن می شود و عاطفه و عشق به همنوع از میان می رود انسان درنده ی می شود که برای رسیدن به اهداف دنیائی به هرجنایتی دست می زند , و امروز در جهان موجود چشم و گوش , اندیشه و افکار بشری را دنیا پرستی قبضه نموده و محبت و اخلاص , ایثار و فداکاری از میان برداشته شده ودر تمام شرایط زندگی نقش پول و ثروت نمک حیات و زندگی را از میان برداشته است.

جوانان عزیز خواهران و برادران مسلمان آیا شما نیز برای رسیدن به ثروت  و دارائی دنیا  دنبال ازدواج می باشید؟ یا اینکه نه مطابق حکم خدا که در قدم اول در فکر ایجاد خانواده ی سالم هستید , و برای حفظ بقا و انجام رسالت انسانی اقدام به ازدواج می نماید؟ براستی کدام یک را ترجیح میدهید؟ VHA

درس عبرت انگیز

وقتیکه محبوبیت ریسجمهور و یا صدر اعظمی به انتها می رسد برای نگهداری او دست پرورده ها باید قربانی شوند , کشته شدن آقای ابو مصعب زرقاوی و به انزوا رفتن اثامه بن لادن و ملاعمر رهبر طالبان نمونه های از قربانی شدگانند که در تاریخ حیات امروز ما اتفاق می افتد و شاهدیم که چگونه این چنین افراد بی خبر از آینده ی خویش دستخوش حوادثی می شوند که استعمار گران بین الملل برای رسیدن بمقاصد شوم خویش  از آنان بهره ها برده و سپس یکی پس از دیگری معدوم شان کنند.

 زندگی نکبت بار آقای زرقاوی برای اهل دانش و خردمندان جهان درس عبرت بوده و عملکرد آقای زرقای بر علیه مردم عرب در جمع  و بالاخص برعلیه مردم عراق و افغانستان نمونه های از جنایتیست که تاریخ به خویش ندیده است. کشتن افراد بیگناه و انهدام اماکین مقدس و مساجد و ترور شخصیتهای بزرگ و ایجاد نفاق بین جامعه اسلامی و..... از جمله عمل کرد او در قبال جامعه ی اسلامی بوده که در مجموع می تواند گفت که , دشمنان اسلام نیر به طور بسیار عالی از جنایت کور القاعده و متعلقین به آن , به نفع خویش بهره ها را بردند.

 ظاهراً آقای زرقاوی گرفتار اعمال خویش گردید ولی به گفته آقای خلیلزاد سفیر آمریکا در عراق  با رفتن زرقاوی مشکلات تروریزم خاتمه نه می یابد. از قرینه پیداست که دشمنان اسلام و ملت عراق در سدد جایگزینی ابومصعب الرزقاوی هستند تاکه نفاق خاتمه نیابد. نقشه های استعمار همین است زمانیکه استعمار گران با ازدست دادن هویت خویش مواجه می شوند و یا به بن بستی گرفتار میشوند باید دست پروردهای خویش را قربانی کنند. آقای زرقاوی یکی از آنانی هستند که تاریخ خدمتش به پایان رسیده بود و بالآخره معدوم گردید. امّا اراده و مشیّت خدا بر این قرار گرفته بود که ظالمی توسط ظالمی از بین برود. علی لعنت الله علل قوم الظالمین. بقلم اللهیاری 

جنایت هولناک شیطان

خدا دشمنان دین اسلام و ایمان مردم را لعنت کند. حادثه تلخ عراق و انفجار بارگاه امامان معصوم امام هادی و امام حسن عسکری علیه السلام را محکوم نموده و یقیناً پشت پرده این جنایت بزرگ دستان پنهان استکبار جهانی خوابیده است که به زعم خویش دفاع از حقوق بشر را وسیله قرار می دهند  و بشریت را به کام مرگ می فرستند. دشمنان اسلام  برای اینکه فریاد مسلمین را علیه اروپا و مخصوصاً دانمارک خاموش کنند, و قیام و موفقیتهای ملت فلسطین را خفه کنند این جنایت بزرگ را مرتکب گردیدند. فلذا بیداری مسلمین حتمی بوده و باید درک نمود که اهداف دشمن ایجاد نفاق میان شیعه و سنی می باشد و مسلمانان نباید وحدت خویش را از دست دهند و کسانیکه این جنایت را مرتکب شده اند هرگز مسلمان نیست. علی لعنت الله علل قوم الظالمینبقلم اللهیاری

آلمان

وقتیکه عاطفه  در انسان می خشکد

زوج آلماني فرزند گرسنه خود را فريز كردند.
يك زوج آلماني با گرسنگي دادن به پسر 6 ساله شان موجب مرگ او شده و جسدش را دو سال و نيم در فريزر خانه شان نگهداري كردند.
به گزارش ايسنا، آنجليكا و همسر 38 ساله اش به جرم گرسنگي دادن به فرزندشان كه منجر به مرگ وي شده بود، در دادگاه آلمان به حبس ابد محكوم شدند. آنجليكا و همسرش صاحب 11 فرزند هستند، اين زوج آلماني به هر نحوي بود، خوراك 10 كودك ديگرشان را تامين مي كردند اما دنيس پسر 6 ساله شان را دوست نداشتند. حتي روزهاي متوالي او را به تخت مي بستند تا از خانه خارج نشود و مبادا همسايه ها از لاغري و رنجوري او مطلع شوند. دنيس روز به روز لاغرتر مي شد، به طوري كه در سن پنج سالگي فقط 7 كيلو وزن داشت.به گزارش ايسنا، پليس در بازرسي از منزل آنها جسد دنيس را در حالي كه دو سال و نيم در فريز نگهداري شده بود، يافت و به اين ترتيب جرم اين زوج ثابت شد.

اطاعت از شیطان رجیم عاقبت کار همین است

میراث شوم استکبار جهانی در سایه دیموکراسی و آزادی بی قید و شرط , اثرات خود را در جاه جای کشور های اسلامی برجای گذاشته است و امروز مردان و زنان بی خبر از خویش و مسؤولیتهای انسانی در جامعه اسلامی , رابطه ی خویش را با شیطان آنقدر بالا برده اند که حتی در دامن کشور های اسلامی آشکارا غرایض شهوت و خواسته های پلید نفس خویش را با حیواناتی مانند سگ ارضا می سازند.

در داستانی شینده بودم که قبل از انقلاب اسلامی ایران لشکریان آمریکایی که در ذات خویش , منبع فساد اخلاقی می باشند , برای ارضای شهوت چشمان خود , زنان افسران ارتش شاهنشاهی را در جلسات خویش دعوت و بعد از شرب خم و حالت مستی سگها را بجان مهمانان هدایت می کردند و با دیدن صحنه زشت و شیطانی کف زنان با همدیگر شادی می کردند.

امّا میراث خواران شیطان پلید در کشور اسلامی ایران امروز نیز با نابودی هویت خویش در اصفهان و مازندران ایران در مله ی عام  جلوه نمایی میکنند و آشکارا پیروی خویش را از شیطان رجیم اعلان و از خباثت خویش پرده برداشته و رابطه ی  سکس خویش را با حیوانات مانند سگ آشکار می سازند. آنچه را که میخوانید شمه ی از روز نامه بازتاب است که در ارتباط با حادثه ی تلخ  این خبرغم انگیز را به نشر رسانده است.بقلم اللهیاری

دولت افغانستان مزار بی شفا

مدتی هست که برای گرفتن اجازه نامه ی رسمی از وزارت صیحت عامه برای شفاخانه امام علی علیه السلام  در هزاره جات دوستان در تب و تلاش می باشند که باید هرچه سریعتر اجازه فعالیت را حاصیل نمایند.

 شفاخانه امام علی علیه السلام خصوصی و در قریه تبقوس جاغوری احداث شده است. دوطبقه و دارای وسایل مورد نظر و کاملاً بر اساس مٌد روز آماده ی خدمت می باشد که البته  ولسوالی جاغوری آن را تأید و در سطح ولایت غزنی نیز کارات ضروری آن انجام شده است

ولی آنچه که فعلاً مربوط به وزارت صحت عامه در کابل هست , که البته برای مردم افغانستان رنج  فروان محسوب می شود , عملکرد وزیر محترم صیحت عامه و کار کنان آن می باشد که در ذات خود مانع اصلی برای پیش رفت امور صحی در کشور است.

وزارت صحت عامه پیش ازانیکه سازندگان شفاخانه را مورد تقدیر و تآید قرار دهند و برای تشویق حتی کمکهای در سطح چند تا تخت خواب و ..... را به سازنده شفاخانه کمک نماید ؛ امروز خود مانع سازندگان شفاخانها شده است و حاضر نیست که اجازه فعالیت را برای شفاخانه های احداث شده بدهند.

مسؤول ارتباط شفاخانه جناب آقای صفری جمله ی داشت , و آن اینکه کارات دولت افغانستان درست مانند مزار بی شفای می ماند که تا کف کفش را سوراخ نسازد کار های مردم را براه نینداخته و حاجت ها را بر آورده نه می سازد، و امروز برای گرفتن اجازه رسمی برای فعال ساختن شفاخانه امام علی علیه السلام , درست چهار ماست که مسؤولین در رابطه به آن در تب و تلاش می باشد ، که  متأسفانه تا بحال نتیجه منفی بوده است.

یقیناً عملکرد مسؤولین وزارت صیحت عامه درست به گفته ی آقای صفری مانند مزار بیشفای می ماند که در واقع با عدم انجام وظیفه و انجام رسالت انسانی خویش وقت گرانبهای مردم را ضایع می سازند. علی لعنت الله علل قوم الظالمین.

تبصره : از رفتار و عملکرد وزارتهای کشور دو موضوع را می توان بدست آورد.

موضوع اول - ریشوه خواری و ریشه ستانی می باشد که در ذات خود بدترین عمل در درون حکومت افغانستان هست که از آغاز تا به امروز در ادارات دولتی رایج بوده و وزارتها در خدمت خأنینی قرار دارد که در اندیشه خویش پیش رفت ملت افغانستان را هرگز در اذهان ندارند. دنیا بسوی کمال انسانی در حرکت می باشد و امروز رونق کار و فعالیتهای دولتی و ملی در سراسر جهان از حسن , برابری و کمال برخوردار می باشد، ولی افغانستان هنوز که هنوز هست قوم گرایی و کارشکنی ها در حد انحطاط  باقسیت و مامورین دولت در رکاب شیطان فقط و فقط در فکر کیسه ی خویشند.

مردم از راه های دور و طولانی , خیلیها با مشکلات ترافیکی فراوان وارد کابل می شوند تاکه مشکلات صیحی و یا اداری خویش را حل نمایند, اما باکمال تأسف حتی داکترهای که از خون مردم  تغذیه نموده و به دب و دستگاهی رسیده اند , که باید در خدمت مردم باشند , با کمال بی حیایی تا ریشوه نگیرند بیمار را معالجه نه می کنند. و اگر مشکلی در ادارات بوجود می آید تا ریشوه نگیرند کار مردم مظلوم را انجام نه می دهند و امروز نیز یکی از مشکلاتی را که برای مسؤولین بیمارستان امام علی علیه السلام خلق کرده اند ناشی از همین میرزا قلم بازیهای هست که در وزارت خانه ها رایج می باشد که از جمله مسؤولین وزارت صحت عامه نه مستقیم در خواست رشوه میکنند و نه کار را براه می اندازند.

موضوع دوم - تبعیض قومی نیز بلای خانمان سوز در کشور است که مانع اصلی پیش رفت کشور در طول تاریخ بوده و می باشد. اگر شفاخانه امام علی علیه السلام در مناطق غیر هزاره جات می بود شاید هیچ مانعی برای دریافت اجازه نامه نبوده و یقیناً به بهانه حمایت از آن شاید کمکهای فروان نیز برای احداث کننده آن می شد.

در اینجا سوالهای خلق می شود که براستی آیا در افغانستان برای پیش رفت و ترقی کشور عاری از تبعیض نژادی گامهای صادقانه بر داشته می شود؟

 آیا عشق و محبت وطن در قلبهای مردم افغانستان و مخصوصاً در قلب مسؤولین کشور بخاطر آینده درخشان و آبادی وجود دارد؟

آیا از ریاست جمهوری گرفته تا وزارت خانها و ولایات برای بهبود حال و زندگی مردم فکر عمیق و صادقانه که در آن تبعیض نقش نه باشد می شود؟

شخص خودم از آقای کرزی ریس جمهور در ملاقاتی که با تاجرین افغانستان داشت این سوال را مطرح نمودم , که جناب  آقای کرزی به نظر شما در افغانستان کسی عاشقانه احساس مسؤولیت می کنند؟

 ولی آقای کرزی در جواب گفت کاش می شد که در افغانستان مردم افغانستان ده درصد نسبت به کشورش احساس مسؤولیت نموده و صادق باشند ؛ و با این ده درصد می شود که خیلی از کارها را انجام داد.

 یقیناً عملکرد وزارت صیحت عامه ما را بیاد سخنان آقای کرزی انداخت و آن اینکه ایکاش مسؤولین وزارت صیحت عامه فقط پنج درصد نسبت به حل مشکلات مردم افغانستان احساس مسؤولیت کنند؟

در آخر بازهم سوال ؛  آیا به نظر شما روزی خواهد رسید که مردان و زنان افغانستان و مخصوصاً مسؤولین دولتی عاری از تعصبّات نژادی در کشور خویش عاشقانه خدمت کنند؟ و عاشقانه در حل مشکلات همه ی اقوام و نژاد اقدام نمایند؟ ولله اعلم.بقلم اللهیاری

 

 ©2003, Voice of Hazarajat                                                                
Last Update : 2011/04/07        >>>Back to Home