VHAبسم الله الرحمن الرحیم

@

حوادث و پیش آمدهای تلخ را باید ریشه یابی کرد

یکی از دوستان موضوع بسیار مهمی را در باره افغانستان و سایر بلاد جهانی  بیان داشته و میگفت:
که چرا مشکلات و گرفتاری مردم افغانستان و در مجموع جهان اسلام حلّ نه می شود؟

چه علت و عوامل باعث است که مردم افغانستان از چنگال دیوی مانند روسها رهایی می یابند امّا لاجرم و بدون معطلی به کام غول مانند آمریکا و اروپا گرفتارمی آیند؟

چه کرده ایم که این همه در چاله ی از بدبختیهای خویش گرفتار آمده و هر روز , راه های فرار و نجات بروی ما بسته می شود و عامل این نگون بختی چیست که اینک در گودال نفاق گیر کرده ایم و میکروبها در وجود ما  لانه باز کرده و در سدد آن است که ملت و جامعه ما را به بد ترین بیماریهای لاعلاج که عبارت از امراض نشه آور باشد گفتار و با حالت نکبت , ذلت و زیان مرگ نامیمون خویش را شاهد باشند.

و چه چیز باعث هست که هر روز بدتر از دیروز به کام خشم و جنایات بشری بیشتر بسوزیم و پرپر شویم؟

چرا این همه گرفتاریهای خانمان سوز در کشور افغانستان حاکم است؟

در کشور لکه سیاهی مانند تریاک و هروئین بر دامن ما نقش بسته و فرزندان ما را در دام خویش فرو برده و آرامش روحی و جانی را از ما می بربایند؟

روزی بود که اگر غباری در آسمان پیدا می شد همه می گفتند که وای در کجای عالم خون ناحقی ریخته شده و چه حقی پایمال گردیده است؟ همه نگران می شدند و برای نجات جامعه دست به دعا بر میداشتند و از خدا برای حفظ آرامش اجتماع کمک میخواستند.

 امّا حالا چه؟

در جواب گفتم: برادر عزیز، اولین جواب در باره جامعه اسلامی اینست که جامعه اسلامی جامعه ی دور اندیش نیست , همه مسلمانند امّا دین داران متعّصب و خشکی هستند که تراوت دینی ندارند , نماز می خوانند امّا با عدم شناخت از خدا و قرآن مواجه هستند. غفلت , دنیا پرستی و خود خواهیها مانع ترقی شان بوده و برای اینکه دشمنان را شاد کنند مکاتب خویش را نیز خود میسوزانند.

جامعه اسلامی جامعه احساساتی بیش نیست اگر در کشورهای ضد اسلام کاریکاتور پیامبر اسلام  صل الله و علیه و آله وسلم را درست میکنند , همه در دفاع از حضرتش به سرکها می آیند و شعار میدهند. امآ در کشور خود شان صدها سال است که دشمن لانه کرده و دین شان را نابود میکنند را هرگز نمیدانند و بلای که از درون مانند موریانه درخت اسلام را می خشکانند را متوجه نه می شوند و در سدد دوای موریانه کش بر نه می آیند و نمیدانند که دشمنان از کدام طریق وارد شده اند تاکه جلویشان را بگیرند و مانعی بر علیه شان ایجاد کنند.

و امّا در جامعه افغانستان: دیدیم که در افغانستان مطابق فتاوی هر کس و ناکس در انظار عموم تحت عنوان قومیّت و نژاد پرستی آشکارا سر می بریدند و می برّند؛ خانه هارا ویران نموده و مساجد و مکاتب را آتش می زدند و می زنند ، اموال مردم را به غارت برده و زیورات زنان از دست و گردن شان می کشند و کشیده اند.

 بر دین و آین خویش توهین نمودند و امروز نیز این عمل منفی را آشکارا در سایه نام دیموکراسی انجام می دهند و کاری می کنند که بدتر از گذشته بوده و با عجله ی فراوان بسوی انحطاط و پستی ؛ دنبال دجالان غربی و شرقی روانند تاکه قند و حلوایی بدست آرند.

قرآن که هدایت کننده برای جامعه بشری می باشد را در زمان ورود نسل نو به دامن روسها آتش زدند و امروز نیز نا آگاهانه اینکار را به طریقی دیگری می کنند و یا کاری می کنند که از قرآن جز صفحات خالی بیش بدست نیاید.

امروز و دیروز تحت عنوان دین , بر دین و ایمان مردم تازیدند و با مارکهای گوناگون همدیگر خویش را تکفیر و نفرین کردند و آثاری از خود و یاران خویش برجاگذاشتند که باید اینک , در خشم عملشان هم خودشان بسوزند و هم دیگران , در افغانستان روزگاری آمده بود که تحت نام حزب و گروه , به ناموس همدیگر رحم نکردند و در مله عام به جنایاتی دست زدن که بردن نام آن ننگ است

 آیا اگر حقیقت را انکار نکیم , جنایاتی که بدست مردم و مخصوصاً سران گروها انجام شد , نه اینست که باید نتایج اعمال خویش را بیبینند؟ آیا عملکرد خود مردم افغانستان باعث نه می شود که در آتش فتنه خویش بسوزند و در کام دشمن زنده زنده سقوط نمایند؟

در جهان غیر اسلام عده ی دوست دارند که آرامش را در دامن اسلام بدست بیاورند و اسلام را به عنوان یک مکتب انتخاب می کنند و عاقلانه وارد مکتب اسلام می شوند.

امّا بر خلاف آن: نسل نو و کهنه مردم افغانسان و سایر کشورهای اسلامی دین را وسیله برای تخریب همدیگر قرار داده و بر تکفیر و نفرین خویش مشغولند. آیا این خودش خیانت به خویشتن نیست؟ آیا افتادن در گرداب نادانیها و جهالت خویش نه می باشد؟

در پاکستان علمای برخواسته از تنگ کوچه عای مدارس مذهبی که همه ی شان ثمره استعمار انگلیس می باشند در سایه دین و ایمان بخدا در مله ی عام سرها را از بدن جدا نموده و بر سینه های شان می گذارند و قساوت قلب آنقدر صاحبانش را به بیچارگی کشانده است که حتی زره ترحم بر قلب احساس نه می کنند , مساجد و منابر را آتش زده و بر نمارگذاران حمله می کنند و خیلی هارا از دم تیر می رانند , آیا اینها عوامل بیچارگی مسلمانان نیست که برای به ذلت کشاندن خویش می کارند. امروز در پاکستان به تدریج امنیّت مردم خدشه دیده و جامعه پاکستان حتی در خانه هایشان نیز امنیّت ندارند چرا؟

 ما امروز دز کشورهای اسلامی ضربات پلانهای استعماریی را می خوریم که 300 سال قبل برای تخریب جامعه اسلامی نخمگذاری کرده بودند.

در عراق قداست انسانی در دایره دولت صدام حسین شکسته شد و شخصیتهای دینی را سر بریدند و اماکن مذهبی را ویران نموده و فساد به اوج خود رسید و تا جایکه مفسیدین و جنایت پیشگان بر مسند قدرت نشستند و آشکارا به اسلام و امت اسلامی توهین و خیانت می کردند.

امروز اگر عراق به ویرانه تبدیل شده و درکام غولی مانند آمریکا می سوزند , در حقیقت ثمره آنچه را که کاشته اند  درو می کنند و آنچه که در حق دیگران کرده اند را باید بر علیه خویش نظاره گر باشند.

بیاد دارید روزیکه عده ی محرومین تحت عنوان شیعه در عراق در زیر چکمه های اربابان قدرت له می شدند و خانه هایشان ویران و اموالشان به غارت می رفتند ، مسلمانی نه بود که دفاع کند و دشمن را برسر جایش بخشکاند ؛ امّا برای دفع از یک کاریکاتور بر علیه مقدسات اسلامی در کوچه های کشورشان خانه های خویش را ویران و بازدو خورد غیر اخلاقی چندین تن را بقتل می رسانند.

و امّا فلیسطین: فلیسطینی های امروز مظلومانی هستند که سران شان مناطق خویش را بیشرمانه به پول فروختند و پول دوستی های ذلیلانه باعث شد که دشمنان دین در خانه شان جاه بیگرند و بی شرمانه زمینه آوارگی نسل نوی فلیسطین را مساعد سازند.

در حقیقت دشمنان دین از سران فلیسطین غافل بهره ی فراوان برده و امروز هر آنچه که بر ملت فلیسطین حاکم است زهریست که از طریق غفلت و دنیا خواهی بر فلیسطینیان تحمیل شده است که البته نقش انیگلس در این زمینه برای تقویه بنیاد اسرایل فوق العاده هست .

سایر بلاد عرب نیز هرکدام به مرگ تدریجی گرفتارند و اولین بلای که بر سر این امت فرود آمد دوری از قرآن و رسالت رسول گرامی اسلام می باشد و امروز اعراب نه از دین میدانند و نه قادر بدفاع از دین هستند و همین خودش کافیست که اعراب در گرد خویش در میان لجن بچرخند و در سایه سازدیگران به رقص آمده و سند مرگ خویش را امضاه کنند و ننگ و نفرین خدا بر سردم داران این قوم باد.

ستمگران حاصیل عمل خویش را درو می کنند

آنانیکه ظلم  میکنند و بندگان خدا را طعمه خود قرار می دهند چه در عراق و چه در افغانستان و یا در سایر بلاد اسلامی و غیره ، یقیناً نتایج عمل خویش را درو میکنند.چنانچه که در این زمینه شاهد ابرقدرت مانند روسها بودیم که چگونه بدست خدای جلیل از هم پاشید.

آتش سوزی کالفورنیا , توفان کاترینا وسایرتوفان های ویران کن دیگری در اقصا نقاط آمریکاه و بادهای سیا و سمی و ظلمتهای گوناگون و سقوط خانواده و قتل عام همدیگر از جمله بلا ها و آفتهایست که اینک دامن ارباب بزرگ را می سوزاند و بتدریج آمریکا را به ویرانه تبدیل میکند. انشالله.

 این قانون الهیست و رمز طبیعت همین است و یقیناً تا نکاری درو نخواهی کرد و اگر کاشتی باید شاهد ثمره ی عمل خویش باشید و وعده الهی در این زمینه حتمی و نزدیک خواهند بود. انشالله.

یکی از مسؤولین ضد حریق کالفورنیا در مصاحبه اش می گفت: که آری در آمریکا قیامتی بر پاست و اینک آتش خشم دامن آمریکا را می سوزاند.

بیاد دارم آنانیکه بر علیه مقدسات مردم عراق و سایر بلاد اسلامی وارد جنگ شدن و مخصوصاً شیعیان عراق را مظلومانه به جوخه مرگ سپردند ؛ هرکدام امروز گرفتارند , چه آنانیکه کمک پولی نمودند و چه آنانیکه همگام با آمریکا وارد صحنه عراق شدند.

 وضع استرالیا را برسی کنید کشوریکه به جهان مواد خوراکه میداد امّا امروز همین استرالیا نصف کشورش به جزیره خشک تبدیل شده است چرا؟

جاپانیکه در امنیت خارق العاده خفته بودند و با داشتن بهترین نعمات , امّا همین جاپان با پرداخت کمک مالی در جنگ عراق و آمریکا در سال 1992 و ارسال لشکر در عراق در جنگ 2003 سند نابودی خویش را خود امضاه نمودند ، امروز فقر در جاپان غوغا می کند و امنیت این کشور رو به فلج و خودکشی سالانه شان بیش از چهل الی پنجا هزار  نفر می رسد چرا؟

کشور و مردم انیگلس درگرداب عمل خویش می سوزند و امروز شاهدیم که بلر صدر اعظم بیرتانیا با تبعیت از آمریکا بر ملت خویش چه بلای را حاکم ساخته و سند انقراض خویش را امضا نمود که انشالله بزودی سردم داران این قوم نظر به ظلم و ایجاد کینه در جهان به بیماری فلج گرفتار خواهند شد.

خواهر و برادر هموطن: آنچه که در بالا گفته شد مثالیست که شاهد آن خود ما در عصر و زمان خویش هستیم و بچشم خویش خسران و زیان بشر را می بینیم و بلای سنگینی که امروز کمر جامعه بشریت را می شکند و زمینه سقوط بیشتر ما را مساعد می سازد ، که امیدوارم نسل نو جامعه جهانی و مخصوصاً مردم افغانستان بخود آیند و بر حال زار خویش گریه پیشیمانی کنند.بقلم اللهیاری

@

 ©2003, Voice of Hazarajat                                                                
Last Update : 2011/03/28        >>>Back to Home