VHAبسم الله الرحمن الرحیم

بنام خدای جهان آفرین

درسهای از زلزله, خیزیش آب و یا سونامی چاپان

خسارت جانی در اثر خیزیش و طغیان آب و زلزله در جاپان در حال حاضر به41 هزار نفر رسیده است که البته رو به افزایش است و به احتمال قوی بیش از 50 هزار خواهند رسید . زندگی در شهرها بطور عادی و نورمال می باشد ولی مشکلات اتمی هنوز خطر افزاست و امید است که خدای نظر رحمتش را در حل این مشکل بزرگ مبذول دارد تا باشد که آرامش روحی عاید گردد. انشالله

آنچه که در جاپان اتفاق افتاد بالاتر از انتظار بود که  بعد از 150 سال در جهان پیش آمده است و , این مصیبت بسیار سنگین است و اگر این حادثه در کشورهای خاورمیانه اتفاق افتاده بود خسارت آن قابل جمع نبود و تلفات شاید بیش از یک میلیون نفر.

و اماّ درسهای در ارتباط با این حادثه

اول - در حادثه ی دردناک جاپان نرخ مواد ارتزاقی هرگز تغیّر نکرد و احتکار هرگز نشد و چور چپاول صورت نگرفت

دوم – در این حادثه آنچه که قابل وصف می باشد صبر و تحمل این ملت می باشد و براستیکه شیکبای این قوم در این مصیبت بزرک قابل تقدیر و درس گرانبها برای سایر ملت هاست.

سوم – وارد شدن مردم جاپان در صحنه بود که هرکدام بر اساس قدرت انسانی برای حل مشکلات بر خواستند.

 چهارم – کمکهای پولی مردم است که در این زمینه هنرپیشگان , بازیکنان ورزش در رتبه اول هستند و صاحبان کمپنی های خصوصی نیز در این زمینه فوق العاده وارد میدان شده اند.

پنجم – عدم شکوه و ناله و داد فغان است که که هرگز از دهان صاحبان غم و مصیبت بیرون نیامده است و تنها کلام این مردم اینست که چاره ی نیست جز تحمُل و صبر و باید در قبال حادثه ی طبیعت شکیبا بود. بقلم اللهیاری

خدا همیشه در کمین است
زلزله ی 8.9 ریشته در نزدیکی شهر سیندای جاپان بوقوع پیوست و سونامی بسار مهیب و دلخراش براه افتاد ؛ خانه ها و اماکن مردم را با خود بُرد و تلفات بوجود آورده و خسارات عظیم را بر پیکر اقتصاد نیمه جان جاپان وارد ساخت شهر توکیو نزدیک به ده دقیقه دو بار لرزید و پس لرزه ها یکی پس از دیگری آرامش را از مردم سلب نموده و واقعیّت اینجاست که دانشمندان مادّی این حوادث را به طبیعت مربوط می دانند ولی خردمندان آن را درس عظیم و عبرت انگیز برای بشر میدانند و از آن بخدا پناه می برند.

برادر و خواهر مسلمان و هموطن سلام

در آمریکا کشیش آمریکایی قرآن را آتش زدند و با اینکار حسادت و خشم خویش را نسبت به قرآن و مسلمین بیان داشته و نشان دادند که با سوزاند قرآن می تواند جامعه اسلامی را در تخریب امیال و کشورشان مشغول ساخته تا که از پشت به آنان خنجر بزنند .

سوزاندن قرآن بار اول نیست که در جامعه ی بشری صورت گرفته است بلکه از آغاز اسلام تا بحال برای محوه و نابودی قرآن هزاران نقشه  و پلان طرح شده و بار بار جلد های کاغذی قرآن را سوزانده اند.

حرف اینجاست که آیا با سوزاندن قرآن مرام و اهداف الهی را به عنوان نهال میوه در دلهای انسانها که توسط پیامبر عزیز غرض شده است را از بین برد؟

قرآن سوزی را ما در ایام عمر کوتای خویش بار بار شاهدیم و در حملات وهابی ها در مساجد ها در ایّام نماز چه در پیشاور پاکستان و یا در بحرین توسط لشکر عربستان که همان وهابی های یهودی هستند هزاران جلد کلام الله سوخته است آیا این عمل ضد اسلامی و ضد خدایی نیست؟

آیا برای رد این عمل شنیع عکس العمل ها از ناحیه ی علما , دانشمندان و متفکران دینی را شاهد بوده ایم؟

در حالیکه دشمن بار بار در خانه امت اسلامی قرآن را آتش زده اند و مساجد و منابر را ویران کرده اند ولی در محکومیّت آنان از  ناحیه ی سران اسلامی فعل و انفعالاتی صورت نگرفته و نمی گیرد. آیا این خودش یک بام  و دو هوا نیست؟

 چرا جامعه اسلامی و یا مردم ما در افغانستان به خاطر سوزاندن قرآن مجید توسط کشیش آمریکایی خانه و کاشانه خودشان را آتش بزنند و مردم خویش را آزار داده و جان عده ی را قربانی کنند ؟ آیا این عمل خودش خدمت به دشمن نیست؟

در خاتمه آن خدای که قرآن را بر پیامبر عزیز نازل کرد عمل کنندگان به آن را اولین کسانیکه که در زندانها و قفسها زندانی ساختند و می سازند حاکمین استبداد پیشه در جامعه اسلامی بود اند و توسط حاکمان ستمگر هزاران انسان مسلمان به جوخه  ی دار رفته اند زنان بیوه شده اند و بچه ها یتیم شده اند, چرا؟ برای اینکه  عمل به قرآن و ورود به دریای بیکران قرآن عظیم , بنیاد ستمگران را سُست می سازد و استکبار را به هر لباسی که باشد بزانو در آورده و خواهند آورد.

و لذاستکه جبه بر علیه قرآن و قرآن پژوهان صورت می گیرد و آنانیکه قرآن را وسیله نجات بشر تعریف می کنند را یا به حاشیه می کشانند و یا به سیاچالها عمر شان را نابود می سازند و یا به عنوان انسان ضد ملی معدومش می نمایند و از آغاز اسلام تا بحال هزاران نفر را به قربانگا ها فرستاده اند. حال قضاوت با شما. By Allah Yarie

دروغ بزرگ و یا پیش بینیهای شیطانی

انسان ها در امریکا نمایندگی خدا را دارند؟  و یا اینکه نه بجای خدا نشسته اند؟ این یک سوال است؟ مگر قیامت این همه آسان می باشد که هر پلیدی آن را پیش بینی کنند؟ در حالیکه هیچ کسی جز خدای جلیل در باره قیامت نداند و قادر در درک آن نیز نخواهند بود , زیراکه ابتدا و انتهای عالم از آن خداست و تصمیم کلی نیز به حضرتش تعلق دارد.

 نظر دادند در باره ی قیامت در ماه ششم سال  2011 و انعکاس آن , یکی از بر نامه ها و یا پیامدهای هست که شیاطین بزرگ و کوچک در سدد اخلال در نظم جهان اند و یا در سد حمله نظامی به کشوری , این یک واقعیّت است که استکبار برای انحراف اندیشه ها بسوی , پیش از پیش نقشه ی طرح کنند و برای انجام آن باید از جاسوسها در لباس کشیش استفاده کنند و در مجموع جهانیان امروز میدانند که در اندیشه های شیاطین چه می گذرد.

پس خواهر و برادر اگر خواسته باشید که علایم قیامت را بدانید آن را در قرآن مجید سوره مبارک واقعه بخوانید  تا برای تان روشن شود که قیامت  یعنی چه؟

آنچه که برای دانشمندان مهم و با ارزش است قیام مهدی موعود علیه السلام است که به اذن الله صورت می گیرد , در حالیکه هنوز این اتفاق پیش نیامده است و وعده الهی محقق نشده است و در نظام آفرینیش و آنچه که در قرآن مطرح می باشد اینست که باید توده های محروم بر قدرت تکیه زنند و عدالت و برابری را برقرار کنند و مستکبرین را به محاکمه بکشانند و بعد از آن آنچه که اراده خدای بزرگ هست همان خواهند شد.

فلذا برادران و خوهران ما مطمین باشند که در تاریخ فوق هیچ اتفاقی نخواهند افتاد انشالله By Allah Yarie

 

اعتراف برای اولین بار؛

تروریستان امروز،شاگردان دیروز سازمانهای آمریکا!!

واشنگتن گرو‌های رادیکالی را ایجاد کرد و از تروریستانی همانند اسامه بن لادن در زمان مبارزه با اتحادیه جماهیر شوروی سابق حمایت کرد اما نتایج معکوسی را کسب کرد 

به گزارش خبرگزاری هیلاری کلینتون، وزیر خارجه امریكا گفت بخشی از آنچه امروز در حال مبارزه با آن هستیم، ساخته دست خودمان است.

این اولین باری است که یک مقام رسمی امریكا اعتراف می کند که واشنگتن حامی القاعده و طالبان بوده است.

هیلاری کلینتون با اعلام این‌ که پاکستان در گذشته از گروه‌های تروریستی به ‌عنوان مانعی علیه هند و افغانستان استفاده می‌کرد، گفت اکنون مسائل در حال تغییر است اما وی نمی‌تواند تایید کند که آیا پاکستان استفاده از گروه‌های تروریستی علیه این دو کشور را متوقف کرده است یا خیر.

وزیر خارجه امریكا در این‌باره به پایگاه خبری ای‌بی‌سی اعتراف کرد که واشنگتن گروه‌های رادیکالی را ایجاد کرد و از تروریست‌هایی همانند اسامه بن لادن، سرکرده سازمان تروریستی القاعده در زمان مبارزه با اتحادیه جماهیر شوروی سابق حمایت کرد اما نتایج معکوسی را کسب کرد.

وی همچنین گفت بخشی از آنچه که امروز در حال مبارزه با آن هستیم، ساخته دست خودمان است، ما نیروهای مجاهدین را برای جنگ علیه شوروی سابق در افغانستان ایجاد کردیم. از جمله آنها اسامه بن لادن را آموزش داده، تجهیز کرده و به لحاظ مالی حمایت کردیم اما چنین رویکردی نتایج خوبی برای ما به دنبال نداشت.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه امریكا همچنین بیان کرد پاکستان با حمایت از جنگ امریكا علیه گروه‌های تروریستی بهای سنگینی را پرداخت کرده است.

اما پاکستانی‌ها همچنین در تطابق میان جنگ با تروریزم و ارزیابی منافع ملی خود بهای سنگینی پرداختند. این ارزیابی برای آن ها کار ساده‌ای نیست.

هیلاری کلینتون افزود هرچند تیتر روزنامه‌ها حاوی اخبار خوش نیستند اما ما در حال پیشرفت در افغانستان هستیم. ما راه درازی در پیش داریم و نمی‌توان بدون فکر کاری را پیش برد.

هرچند پیش از این، بارها تحلیل گران سیاسی و برخی مقامات امنیتی سابق امریكایی در رابطه با پیوند ایالات متحده به ویژه سازمان سی آی ای با طالبان و القاعده دست به افشاگری زده اند اما این برای اولین بار است که یک مقام رسمی امریكایی آن هم در جایگاه وزیر امور خارجه این کشور به این واقعیت که تروریست های امروز شاگردان دیروز سازمان های امنیتی آنان بوده اند اعتراف می کند.

ارتباط القاعده با سازمان جاسوسی سی آی ای برای اولین بار هنگامی رسانه ای شد که شیخ عمر عبدالرحمن، روحانی مصری که از سوی ایالات متحده پناهندگی سیاسی دریافت کرده بود به اتهام بمبگذاری در برجهای دوقلوی نیویورک دستگیر شد.

برخی از تحلیل گران معتقدند گروههای تروریستی به ویژه جریان القاعده اگرچه در ابتدا بوسیله سازمانهای امنیتی غربی برای مقابله با ارتش سرخ شوروی طراحی شده بودند اما با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی خود جای این دشمن سابق آمریكا را پر کرده و در قاموس یک رقیب جدی برای غرب ظاهر شدند.

این در حالی است که برخی دیگر از کارشناسان سیاسی و امنیتی بر این باورند که هنوزهم پیوندهای جدی میان تعدادی از سران طالبان و القاعده با نیروهای امنیتی غربی وجود دارد و از طریق همین ارتباطهاست که جریانهای تروریستی تبدیل به آلت دست کشورهای غربی گشته و در راستای منافع آنها عمل می کنند.

این عده از تحلیلگران معتقدند با فروپاشی رژیم کمونیستی شوروی ساختارهای عظیم امنیتی و سیاسی ایالات متحده در نبود یک استراتیژی مشخص بین المللی دچار بحران شده و نیاز به تعریف یک دشمن جدید داشتند، از اینرو طرح مسئله تروریزم و تبدیل آن به یک معضل بین المللی بهانه ای شد تا این ساختارهای پیچیده و ناکارامد به حیات خود ادامه دهند.

عاقبت ستمگران

زندگی زیباست که اگر بر زیبایی آن دقیق بیندیشم و بر اساس وجدان انسانی آن را برای همه بخواهیم و خدا میداند که در زره زره آثار پرور گار عالم محبّت و عشق جلوه گر می باشد و برای ما در همه جای و مکانی از جهان تبسم کنان جلوه می کند و از ما می خواهد که در کنارهم و برای هم باشیم و برای هم  بسازیم و نعمات الهی را بر اساس عدالت بدست بیاوریم تا باشد که زمین آرامش خویش را حفظ کند.

ظلم بقاء ندارد و ستمگران در تاریخ جهان نشانی از آنان بجا نه مانده و نخواهند ماند و طبیعت امر هم همین است که ستمگران جند و لشکر شیطان می باشد و از ظلمات و تاریکی سخن می گویند و برای رسیدن به اهداف ضد انسانی خویش به هر جنایت دست می زنند , قتل عام راه می اندازند و به کشور و خاک خویش خیانت می کند و به هر طریق ممکن هر نوع جنایت را حق خود میدانند.

در پنج دهه ی حیات شاهد سلاطین و سلطانهای ستمگر بودیم و به چشم خویش شاهد بودیم که چگونه کاخهای ظالمین فرو ریخت و ستمگران  به جزای عمل خویش رسیدند. عکس مورد نظر را در نظر داشته باشید که تنها پسمانده نسل صدام حسین می باشد و صدامی که کبر و غرورش جامعه انسانی داغدار ساخت و بیداد گری اش گوشه از جهان را متلاطم نمود. علی لعنت الله علل قوم ظالمین.

 لذاست که می گویند ظلم بقاء ندارد و ظالم در هر لباسی که باشد نسل او بر باد رفته است.

ما در افغانستان نیز شاهد آن بودیم و دیدیم که چگونه ظالمین بدست ظالمی خورد و ویران شد و آمال و آرزوهای شان بر باد رفت. 

این یک واقعیت است که , هرکه ظلم کند گرفتار عمل و کردارش می شود ولو این ظلم  و ستم بر اساس خواسته های شیطانی در خانه و بر خانواده خویش باشد. بقلم اللهیاری

 

صفحه حوادث جهان

در تاریخ 17 دیسامبر 2010 جوانی در جاپان با حمله به شاگردان مکتب در داخل بس 14 نفر را با کارد زخمی کرد و بعد از دستگری گفت که از زندگی خسته شده است لذا پیش از خودکشی باید چند نفر را کشت و رفت. علت این نوع حمله در جهان تمدن بیشتر بر خواسته از استرس و پریشانیها بوده و امروز در جهان کنونی عامل اصلی خودکشی ها و حرکات های این چنینی اقتصاد است که در ذات خود بد ترین حالت را بر جهانیان تحمیل کرده است.

در وسط برج -11 - 2010

در بین قرباغ و جاغوری ولایت غزنی در  دو روز متوالی اموال 23 عدد موتر مسافرین را دزدان و راهزنان به غارت بردند...  این پدیده گرچه که در جامعه افغانستان تازه نیست ولی این همه بی حیایی و خباثت تابکی ادامه داشته باشد؟ و حکومت وقت در قبال این همه جنایتهای پشتونها در افغانستان چرا اقدامی نه می کند؟

این زن 12 بار حامله شده است که 3 فرزندش قبل از تولد از بین رفتند. 3 فرزند پسر این زن نیز بعد از تولد و در سنین جوانی از بین رفتند که یکی از آنها 8 سال پیش در دریا غرق شد و 2 پسر دیگرش نیز در تصادف جان خود را از دست دادند.
رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی گفت: احتمال حاملگی یک زن 63 ساله صفر است اما این مادر 63 ساله با استفاده از تخمک اهدایی باردار شده است.

به گزارش فارس مریم کاشانیان افزود: این مادر باردار اکنون در ماه هفتم بارداری است و حاملگی وی جزء حاملگی‌های پرخطر محسوب می‌شود اما خوشبختانه جنین کاملاً سالم است.

رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی افزود: این زن 63 ساله به دیابت و فشار خون بالا مبتلا است. فشار خون بالا موجب نرسیدن خون به جفت می‌شود و در رشد جنین اختلال ایجاد می‌شود.

کاشانیان گفت: دیابت نیز عوارض خاص خود را دارد که ناهنجاری‌های جنین و سقط جنین را افزایش می‌دهد. خطر پارگی زودرس کیسه آب و کنده شدن جفت نیز وجود دارد ضمن اینکه انتظار می‌رود پس از زایمان، جنین افت قندی خون پیدا می‌کند و بیلی‌روبین خونش افزایش ‌یابد.

این زن 12 بار حامله شده است که 3 فرزندش قبل از تولد از بین رفتند. 3 فرزند پسر این زن نیز بعد از تولد و در سنین جوانی از بین رفتند که یکی از آنها 8 سال پیش در دریا غرق شد و 2 پسر دیگرش نیز در تصادف جان خود را از دست دادند.

این زن 63 ساله اکنون 5 دختر دارد اما جنسیت فرزند جدید این زن باردار در دوازدهمین حاملگی پسر است.

پيرترين دانشجوي کشور ایران

مير قنبر حيدري شيشوان پيرترين دانشجوي کشور است که در رشته اموراجتماعي و برنامه ريزي در اين دانشگاه مشغول به تحصيل است.

پيرترين دانشجوي کشور با 80 سال سن در دانشگاه آزاد واحد تبريز مشغول به تحصيل است.

به گزارش ايسنا-  منطقه آذربايجان شرقي، مير قنبر حيدري شيشوان پيرترين دانشجوي کشور است که در رشته اموراجتماعي و برنامه ريزي در اين دانشگاه مشغول به تحصيل است.

وي در سال 1309متولد شد، در سال1355موفق به اخذ مدرک ديپلم شد و در دبيرخانه فرمانداري شهرستان عجبشير مشغول به كار بود و در سال 1360 نيز با حقوق4460 تومان بازنشسته شد.

پيرترين دانشجوي کشور درطول هفته سه بار از محل زندگي‌اش روستاي شيشوان به عجبشير و از آنجا به تبريز مي‌رود تا در دانشگاهي که به گفته وي شهريه‌اش بسيارسنگين است، تحصيل کند.

حيدري درباره عکس العمل ديگر دانشجويان در برخورد با وي، مي گويد: بعضي وقت‌ها برخي از دانشجويان با تعجب به من مي نگرند ولي در مجموع اساتيد و دانشجويان بسيار مودب و محترمانه برخورد مي کنند.

اين پيرمرد زنده دل علت طي مسيري نزديک به 200کيلومتر راه از محل زندگي خود تا شهر تبريز را جهت تحصيل، توصيه دين و تعليمات اسلامي براي تحصيل و دانش‌اندوزي و علاقه به درس خواندن عنوان مي کند.

برنده بلیط بخت آزمایی 'به قتل رسید'

آبراهام شکسپیر همواره می گفته این ثروت بادآورده زندگی او را نابود کرده است

جسد یک شاگرد راننده سابق کامیون که در سال ۲۰۰۶ برنده بلیط بخت آزمایی ۱۷ میلیون دلاری شده بود در زیر یک حیاط خلوت بتونی در ایالت فلوریدا کشف شد.

آبراهام شکسپیر که از سواد چندانی برخوردار نبود نه ماه پیش ناپدید شد. وی پیش از ناپدیدی شکایت کرده بود که عده ای بدنبال گرفتن پول او هستند. بدن او روز جمعه در پشت منزل دوست پسر خانمی که در سال ۲۰۰۷ با او دوست شده بود پیدا شد. پلیس احتمال می دهد او به قتل رسیده باشد اما هنوز فردی در این رابطه دستگیر نشده است. کارآگاهان منطقه هیلزبارو از اثر انگشت برای شناسایی جنازه سیمانی آقای شکسپیر استفاده کردند. پلیس هنوز از نحوه مرگ او اطلاعی ندارد اما گفته می شود خانمی بنام دوریس دونگان مور ممکن است سرنخ هایی از این حادثه داشته باشد.

پلیس با اطلاعات جمع آوری شده توانست بدن آبراهام شکسپیر را در پشت منزل شار کرسنیکی دوست پسر خانم مور کشف کند. آقای شکسپیر بلیط بخت آزمایی خود را از مغازه ای در شهر فراستپروف خریده بود اما رابرت براون برادرش می گوید او از خرید این بلیط و بردن این جایزه پشیمان بوده است. به گفته رابرت براون آبراهام شکسپیر همیشه می گفته "ای کاش به جای این همه پول ورشکسته بودم."ساموئل جونز دوست دوران کودکی آقای شکسپیر می گوید این ثروت ناگهان زندگی او را به سرعت و بطور مخربی تغییر داد. آقای جونز می گوید او همواره شکوه می کرده: "من فکر می کردم اینها همه دوستانم هستند، اما متوجه شدم که تنها بدنبال پول من هستند."خانم مور یکی از دوستان جدید او بود که به گفته کارآگاهان به وی در تاسیس شرکتی کمک کرد و از حق امضا برای برداشت پول برخوردار بود. خانم مور سپس یک میلیون دلار پول برداشت کرد اما او اکنون به بازپرسان می گوید که آقای شکسپیر این پول را به وی هدیه کرد.وی یک ماشین هامر، یک کورت و یک وانت خرید و به سفر رفت. آقای جونز می گوید دوستش زندگی ساده ای داشت و چندی پیش از خرید این بلیط به کلیسایی پیوست و غسل تعمید داده شد. او می افزاید اما پس از برنده شدن این بلیط بخت آزمایی ارتباطات دینی خود را کنار گذاشت و فراموش کرد "چه کسی او را نجات داد."

قسمت دوم در ارتباط با حوادث کویته پاکستان

خدا هیچ ملتی را ذلیل نمیکند مگر آنکه خود آن ملت و مردم بدست خویش در اثر اعمال ناشایست و جنایات پی در پی  بلا یای آسمانی و زمینی را بر خویش وارد کنند , خونهای ناحق و قتل نفس و تجاوز به حریم دیگران زمینه ساز بدترین بلایا و آفاتی می باشد که هم اینک ملت پاکستان به آن مواجه اند و هم باید در اینتظار بدتر از آن باشند. خدا یا به تو پناه برُیم

دوستان بیاد دارند که در کشور غنی پاکستان ,آنچه که بسیار بسیار جلوه داشته و دارد پچاسی بود یعنی ریشوه و بده و بگیر کف دست و زیر میز و این ریشوه ها بوده و هست که تقریباً در تخریب خانه خانه های پاکستان نقشی به سزایی را داشته و از لحاظ فلسفی و مذهبی نیز مقدرات آینده را همین ریشوه ها تعین می کند.

طبیعی قضیه نیز همین است که خورد و خوراک های که از طریق حرام وارد معده انسان شود , سرنویشت آینده فردی و اجتماعی نیز از همان طریق ورق می خورد و نسلهای بعدی نیز کسانی خواهند بود که آنها جز توسط تغزیه ی حرام و تخریب اموال دیگران آرام نگیرند , حیات و زندگی برای شان ارزش و معنی نخواهند داشت مگر اینکه از راه حرام تغذیه شوند و از راه شرارت و جنایات به آن برسند.

اگر در باره انقلاب کربلا و کلام امام حسین علیه السلام بیندیشیم که آن امام شهید فرمود آنانیکه در مقابل من صف آرای کرده اند و برای کشتن من تلاش می کنند کسانی هستند که در زاد و ولد شان حرام مخلوط شده اند و آثار حرام باعث است که اینک امروز, اینها با تبعیّت از یزید فرزند معاویه برای ریختن خون من اماده شده اند.

پس مشکلات عمده پاکستان امروز را مواد های تشکیل می دهد که از طریق حرام تهیه و وارد معده ی بزرگان این قوم شده اند و اگر نسل امروز پاکسان در تخریب و کشتارهم مشعولند عامل اصلی ریشوه هایست که پدران شان خوردند و مست شدند و فرزندانی را بدنیا آوردند که اینک امروز همین فرزندان هرگز به فکر زیبایی و سعادت ملت پاکستان نه می باشند و نخواهند بود.

سران دولت و حاکمین پاکستان برای حفظ کرسی و قدرت از ملت و کشور خویش بیگانه اند و احزاب سیاسی در این کشور از آنجایکه بر اساس نژادی شکل گرفته اند هرگز برای بهبود ملی در پاکستان کار نه می کنند ؛ همه و همه فقط در فکر گروه و حزب و قوم خود هستند و برای رسیدن به قدرت سیاسی دست به هر حیله و نیرنگ می زنند و به وضوح پیداست که , اینها گروه و قوم خویش را بر پاکستان ترجیح میدهند.

امروز زمین و زمان پاکستان بر اساس پیش آمد های ناگوار مانند سیلاب , زلزله , ترور , جدال قومی و کور مذهبی و ویران نمودن مدارس , مساجد , تکیه خانه ها و دفاتر دولتی , تاریک و تار بوده و حالت بسیار بدی را بخود گرفته است.

همچنین این کشور اسلامی میدان تخت و تاز بدترین انسانها واقع شده , آمریکا و اسرایل نیز در تخریب این کشور فوق العاده نقش دارند و به بهانه های گوناگون مانند ایجاد ترور , رعب و وحشت توسط افراد و گروهای اجیر شده شان در گوشه گوشه های این دیار اسلامی و هکذا با حملات مستقیم با موشک و هوا پیما در ویران کردن پاکستان مشغولند.

در حالیکه پاکستان سرزمین حاصیل خیز است و این کشور دارای نعمات فراوانی نیز هست که خدای جلیل در اختیار مردم پاکستان قرار داده و از لحاظ اقتصادی مانند میوه در انواع و اقسام آن و مواد خوراکه از هر چیز مانند برنج و گندم و.... و از لحاظ معادن و گاز نیزفوق العاده غنی , امّا متأسفانه با همه این وصف مالکان پاکستان در پیرامون کشور خویش صادق نه می باشند , که نه تنها صادق نمی باشند بلکه در تخریب پاکستان با دشمنان این کشور نیز همدست و داستان شده اند..

در گفتگویکه بایکی از دوستان پنجابی مقیم لاهور داشتم این موضوع را مطرح نمودم که پاکستان شما زیباست ولی مالکان آن خاین و بیعرضه اند و با حماقت و نادانی خود این کشور بسیار زیبا را قربانی هوسهای نفسانی خود میکنند و براستی که روزگاری خواهند رسید که چشم طمع دشمنان شما از هرسو شما را احاطه کنند و اگر صادقانه , در باره پاکستان فکری و چاره ی را نیندیشید ممکن است که شما را ببلعند.

جنایت جاهل ترین قوم در کویته پاکستان

بنام خدای جهان آفرین

در روزجمعه 3 سیپتامبر حادثه ی تلخ در کویته بلوچستان اتفاق افتاد که در آن هفتاد و سه تن از شیعیان شهر را بکام مرگ
فرستاد , که رحمت خدا بر آنان باد , تقدیر برآن رفته بود که عده ی بی رحمانه بدست دژخیمان دجّال جان دهند و با لب روزه خدای خویش را ملاقات نماید.

از این جمله پنجاوشش تن از قوم هزاره هستند و بقیه  از سایر اقوام اند که وابسته به فرقه جعفری می باشند و بعضیها جمع شهدا را هفتاد سه نفر گفته اند ولی از مردم هزاره 56 نفر تأید شده است که ممکن اضافه نیز خواهند شد.

 اوضاع پاکستان روی همرفته بحرانی هست و در طول 20 روز سکونت در این کشور , هر روز را به نگرانی سپری نموده و در انتظار حوادث بودم که البته براساس انتظارات چهار حادثه در این کشور بی درو پیکر اتفاق افتاد که از جمله حادثه تلخ کویته بوده و بقیه در پشاور , لاهور و کوهات.

 داکو بازی را  نیز در کراچی شاهد بودم که به قتل و گرفتاری داکو ها خاتمه یافته و در مجموع 5 تن از علمای وهابی نیز در شهر کراچی ترور شدند که البته ریشه قومی در آن دخیل است.

 در باره حوادث کویته باید گفت که نقشه ی از پیش طرح شده بود که در آن نقش پولیس را نه می توان انکار نمود و در وسط میدان میزان چوک , موتر سیکلیت پر از بمب پارک بوده است که البته شناسای و یا مورد برسی واقع نشده بود و در عین حال  شخصی نیز به عنوان خودکش , برای حمله وارد میدان شده که با انفجار خودش عده ی را به شهادت رسانده و در آن لحظه موتر سیکلت نیز منفجر می شود که این دو عامل باعث شهادت دوازده الی پانزده تن گردید و بلافاصله تیر اندازی ها نیز شروع می شود که البته در اثر تیر اندازی کور کورانه عوامل شیطان اکثریت شهدا روح شان پرواز نموده و به شهادت می رسند.

در ضمن پولیس اعلان داشته بود که امروز تروریستها حمله خواهند کرد و جملات مشکوک آی جی با سما تی وی نیز بیانگر آن است که تقریباً توطه ی در کار بوده و در عینحال این سوال پیش می آید که براستی اگر می خواستند می توانستند که جلوی حملات تروریستها را بگیرند زیراکه اعلان پولیش بیانگر آن می باشد که موضوع برایشان روشن بوده قادر بودند که از حادثه جلوگیری کنند که متأسفانه اینگار را نکردند. یک جمله را نیز باید اضافه نمود و آن اینکه در مجموع اهداف کلی در پاکستان بستن راه ها بروی تظاهرات سراسری حسینی می باشد و دشمنان حسین علیه السلام میخواهند خشم خویش را از این طریق ابراز و تحمیل نمایند.

 سران و بزرگان قوم و روحانیت معتدل و میانه رو بعد از ختم مجلس در جلسه اعلان داشتند که امروز نباید راه پیمایی شود زیراکه اوضاع درست نیست و بر اساس اطلاعات مشکلاتی را به دنبال خواهیم داشت  امّا متأسفانه عده از جوانان بر اساس احساسات غیر عقلی تظاهرات را ادامه داده و کاری را کردند که نباید می کرد و بلآخره مقدرات کارش را انجام داد و پیک اجل فرا رسید و شاهدان موجود در جامعه تاریک و جاهل پاکستان شهادت را بر گزیدند و رفتند و روحشان شاد باد. ادامه دارد

بازهم تـــــــــرور

دیروز آقای حسین یوسفی سرپرست دیموکراتی پارتی در کویته پاکستان همراه با یکی از بچه های قوم را شهید کردند که روحشان شاد و یادشان گرامی باد. در طول چهار الی 5 روز پنج نفر با ضمیمه این عریزان ناجوانمردانه ترور شدند که از جمله 3 نفر پنجابی هستند. آقای یوسفی را امروز به خاک سپردند و با ترور ایشان این احساس برای دشمن متصّویر و مطرح خواهند بود که با برداشتن آقای یوسفی گویا صدای ملت هزاره را خفه کرده اند. گرچه که شهادت یوسفی ضایعه بسیار بزرگ برای مردم ماست , ولی باید اطمینان داشت که جوهره خون این عزیزان هزاران یوسفی را در جامعه به تحریک خواهند آورد.

هر حادثه تلخ در جامعه زنگ بیدار باش است و بر همه ما لازم است که به عنوان عبرت و درس در پیرامون مشکلات ملی و پیش آمدهای ناگوار آمادگی کامل داشته باشیم.

بیداری دل و بیداری جسمی هردو لازم و ملزم همدیگر است بیاید که در باره پیش آمدها مقتدیرانه در قبال دشمن زبون استادگی کنیم و در این زمینه از نیروی لایزالی خدا مدد گرفته و عاشقانه حافظ نظم و انظباط و نوامیس خویش باشیم.

 الا لعنت الله علل قوم الظالمین

تــــــــــــــرور

از تاریخ 5 الی 14 - 1 - 2009 در کویته اقامت داشتم و در این مدت ترور ناجوان مردانه توسط  ترورستها  به وقوع پیوست که در جمع 6 نفر از هزاره ها و یک نفر پشتون بخون خویش غلتیدند از این جمله افراد عادی سه نفر  افسران پولیس سه نفر و یک نفر پشتون راننده و یک نفر افسر نیز زخمی شدند.

 شهادت افسران را وهابیها به عهده گرقته اند که در سراب کویته به وقوع پیوست و بقیه را بخاطر خانه های لکس در مسیر بروری از بین برده و شهید کرده اند. ناگفته نماند که یک نفر از کار کنان راه آهن که از شیعیان پنجابی  بودند و  یک روحانی تیبتی همرای همکارش در مچ و سیبیّ نیز به شهادت رسیده اند.

 این ترورها نه اول است و نه آخر  و به تدریج هروز خانواده ها را گرفتار غم و اندو می سازد. خانه های لکس هزاره چشم و دل بلوچها را به خود معطوف ساخته و شیعه بودن هزاره نیز از جمله گرفتاری های هست که وهابیون آنان را برای رفتن به بهشت شکار می کنند.

 حال این هزازه هاست که بدون تدبیر در ساختن بلدنگها و خانه های لکس مشغولند و در بروری بیش از 10 ملیارد دالر آمریکایی مصرف شده و بی هیچ دلیل هنوز که هنوز هست مصرف می شود.

التماس ما از برادرانی که در خارج از کشور پاکستان هستند اینست که در باره ی خرید خانه در بروری تدبیر به خرج دهند و عاقلانه بیندیشند و این همه پولها که در بروری مصرف شده اگر در هرات یا مزار و یا در هزاره جات مصرف می شد بهترین و اعلی ترین شهر را به راه می انداختند و مردم نیز صاحبان اصلی آن می بودند.

لذا تمنای ما اینست که پیش از اقدام خرید خانه در بروری  آینده خوش را در نظر گرفته تاکه  خدای نخواسته پیشیمانی بوجود نیاید . ناگفته نماند که چندین سال قبل در افشار حادثه پیش آمد ولی بازهم مردم هزاره صاحب افشار شدند امّا در بروری چطور؟ اگر در باره نویشته بالا اعتراض دارید لطفاً با ایمیل تماس حاصیل نماید تاکه با شما رابطه برقرار شود.

افزایش خود کشی در جهان

 بيزينس مونيتور افزايش آمار خودكشي را در اثر گسترش و عمق يافتن بحران هاي مالي در سال 2009 پيش بيني مي كند.

به نقل از نشريه بيزينس مونيتور ، اگرچه تلفات خودكشي هاي آزاد در كشورهاي مختلف، متفاوت است.برخي ملت ها، خصوصاً كشورهاي داراي سيستم گسترده امنيت اجتماعي، ممكن است كاهشي در روند(نرخ) خودكشي مشاهده كنند.
پيش بيني صورت گرفته بر اساس نتايج حاصل از يك بررسي جديد كه توسط دانشگاه بريستول انجام شده و در نشريه علوم اجتماعي و پزشكي منتشر شده نشان از گسترش خودكوشي در كشورهاي جهان به دليل بحران اقتصادي موجود دارد.

محققان دريافتند كه نرخ خودكشي در طي بحران اقتصادي آُسيا در سال 1997در ژاپن(39درصد)، در هنگ كنگ (44درصد)، و در كره جنوبي (45درصد) افزايش پيدا كرد. كشورهاي سنگاپور و تايوان شاهد رشد قابل ملاحظه اي نبودند، اگرچه تاثير آن بر روي توليد ناخالص داخلي و بيكاري در آن كشورها كمتر محسوس بود. (آيا بحران اقتصادي سال هاي 1998-1997 عامل افزايش ميزان خودكشي در آسياي شرقي و جنوب شرقي بود؟ يك تجزيه و تحليل روند بر اساس زمان براي ژاپن،هنگ كنگ، كره جنوبي، تايوان، سنگاپور و تايلند و سايرين علوم اجتماعي و پزشكي (2009) را متحول ساخت.

بانك اطلاعاتي بيماري هاي بيزينس مونيتور فاش كرد تاثير جراحت هاي ناشي ازضرباتي كه اشخاص به خود وارد مي كنند يك وكالتنامه براي خود كشي است كه در سرتاسر آسيا بسيار متفاوت است. هندورستان بعد از ژاپن و چين بيشترين تعداد حيات(100هزارنفر درسال)را به دليل معلوليت ساختگي از دست داده است. مشخصه ي مشترك اين كشورها جمعيت زياد آنها مي باشد. در طرف ديگر فيليپين يكي از دو كشور منطقه است داراي بيشيرين جمعيت كاتوليك اهل روم مي باشد( كشور ديگرتيمور مي باشد).

در دين ميسحيت، خصوصاً درميان كاتوليك ها، مرگ از طريق انتخاب عمل خودكشي بسيار مهم و گناه كبيره محسوب مي شود. از لحاظ اقتصادي تائيد شده است كه خودكشي يك سناريو جمع با صفراست. مرگ و جراحات ناشي از عمل خودكشي به واسطه ي سرويس هاي اضطراري و فوق العاده فوري، هزينه هاي تدفين، كالبد شكافي و قابليت باروري از دست رفته براي ايالت متحده سالانه حدوداً 25 ميليارد دلار هزينه دارد

باز هم خودکشي دسته جمعي 1500 کشاورز هندي

دستکم يکهزار و پانصد کشاورز مقروض در يکي از ايالت هاي هند پس از کم ابي و از بين رفتن محصولات انان دسته جمعي خودکشي کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، روزنامه ايندي پندنت انگليس در شماره امروز خود در اينترنت نوشت ، در ايالت چاتيسگار هند کشاورزان با کمبود اب و خشکسالي مواجه بوده اند. در اين ايالت سطح ذخاير اب دستکم هفتادو پنج متر پايين رفته است که اين ميزان در چاتيسگار بي سابقه است.

به گفته مردم محلي ، بيشتر کشاورزان اين ايالت مقروضند با اين کمبود شديد اب کشاورزي نمي دانند امسال چه وضعي خواهند داشت. سال پيش هم دستکم دويست و شش کشاورز مقروض در اين ايالت به سبب مشکلات اقتصادي شديد ناشي از کاهش محصول وکمبود اب خودکشي کرده بودند.

البته نقش رباخوران را هم در اين کار نبايد ناديده گرفت. انها وامهايي را به کشاورزان در اغاز فصل کاشت مي دهند ولي بهره هاي سنگيني هم از انها مي گيرند و اگر کشاورز نتواند برداشت خوبي داشته باشد انها او را براي پرداخت بدهي اش بشدت تحت فشار قرار مي دهند. کشاورزان اين ايالت مکررا از دولت محلي خواسته اند به انها کمک کند.

خود کشی

مصیبت اقتصادی جهانی و جنگهای جانمان سوز بی مورد عامل اصلی خودکشی ها در جهان می باشد  که از جمله این مصیبت بزرگ دامن کشورهای پیش رفته را بیشتر هدف قرار داده است و در سال 2008 در جاپان خودکشی های مردمی که ریشه در اقتصاد این کشور دارد به { سی و دو هزار دوصد چهل و نو نفر } رسیده است , این رقم از سال 1998 به این طرف ادامه داشته و موضوعیست که نگرانی بسیار عمیق برای مسؤولین جاپان خلق کرده و مشکلات عمده ی اجتماعی در این کشور محسوب می شود.

 

اعتراف نادر کلینتون درباره طالبان و پاکستان

دو روز جلسه‌ي مداوم استماع كنگره آمريكا در خصوص سياست خارجي دولت اوباما، اعترافات بسيار نادر وزير امور خارجه اين كشور مبني بر اين كه آمريكا مسووليت سنگيني در تشكيل گروه طالبان و مشكلي كه امروز پاكستان با آن دست و پنجه نرم مي‌كند را بر عهده دارد، به دنبال داشت.

به گزارش خبرگذاری ها هيلاري كلينتون وزير امور خارجه آمريكا، در اين جلسه استماع در برابر كميته‌ي فرعي تخصيص بودجه در مجلس نمايندگان آمريكا، در خصوص ايجاد شبه نظامي‌گري در پاكستان و ارتباطش با جنگ دوگانه آمريكا عليه اتحاد جماهير شوروي سابق در افغانستان توضيح داد.

كلينتون با اشاره به صحبت‌هاي پيشين خود كه طي آن تاكيد كرده بود پاكستان در حال تبديل شدن به يك خطر بسيار جدي براي جهان است، گفت: ما اكنون مي‌توانيم تمامي انگشت‌ها را به سوي پاكستان نشانه بگيريم. من پيش از اين صادقانه چنين اظهاراتي داشته‌ام.

وي افزود: بايد بگوييم مشكلاتي كه اكنون با آن روبرو هستيم تا حدود زيادي با مسووليت خود ماست و بايد بگوييم كه ما خود در تشكيل آن دخيل بوده‌ايم. ما تاريخچه‌اي از ورود و خروج به پاكستان داشته‌ايم. بگذاريد يادآوري كنم كساني كه امروز با آنها مي‌جنگيم، 20 سال قبل با سرمايه‌گذاري ما تشكيل شدند. ما اين كار را انجام داديم؛ چرا كه در جنگ با اتحاد جماهير شوروي گير كرده بوديم.

به نوشته‌ي روزنامه‌ي داون، وزير امور خارجه آمريكا تصريح كرد: آنها به افغانستان حمله كردند و ما نمي‌خواستيم شاهد باشيم كه اتحاد جماهير شوروي سابق كنترل آسياي مركزي را به دست گرفته و به همين دليل وارد كار شديم و اين رييس جمهور رونالد ريگان بود كه با تصويب و مشاركت كنگره به رهبري دموكرات‌ها تصميم به تقويت و تشكيل "مجاهدين" گرفت. 

پنج میلیون دالر خسارت شراب نوشی

یکی از هنرمندان جاپان بعد از خوردن شراب در ساعت سه نصف شب خودش را در یکی از پارک های شهری برهنه نموده و با آه فریاد مزاحمت فراوان برای ساکنین محل ایجاد نمود. مردم بعد از گذارش به پولیس , پولیس وارد صحنه شده و با هدایت وی در مرکز پولیس ایشان در مقابل پولیس مقاومت نموده و فریاد می زند که مگر برهنه شدن مردان عیب دارد.

این موضوع به میدیا و روزنامه ها درز و مشکلی بزرگ برای کسانیکه با وی قرار داد های تبلیغاتی را داشته و پوسترهای تبلیغاتی را بسته بودند بوجود آورد , و در مجموع خسارت ناشی از شراب نوشی آقای { کُساناگی سویوشی } برای خود و همکاران پنج ملیون دلار خسارت خلق نمود.

در عین حال ایشان آبرو و عزّت خویش را نیز مفت قربانی شراب نوشی نموده و برای مدتی از همکاری برای تبلیغات تجارتی و غیره نیز محروم خواهند شد . اینست نتایج شراب نوشی که در مجموع ضایعات عقلی و خسارات مالی و گاهی جانی را نیز به همراه دارد.  

يك پدر كلمبيايي به اتهام تجاوز به دخترش به مدت بيش از 20 سال و داشتن هشت فرزند از او توسط دادگاه عالي اين كشور محكوم شد.

به نقل از خبرگزاري فرانسه، بر اساس گزارش پزشكي قانوني كلمبيا، «آرسبيو آلوارز»، 68 ساله به اتهام تجاوز به مدت بيش از 20 سال به دخترش «آلبا نيديا آلوارز» و داشتن هشت فرزند دختر و پسر از دخترش، توسط دادگاه عالي كلمبيا محكوم شد.

اين در حاليست كه «آلوارز» 68 ساله در جلسه دادگاهي، خودش را بي‌گناه دانست. اما رسانه‌هاي محلي كلمبيا اين مرد را بر اساس گزارشات رسمي پزشكي قانوني و شهادت دخترش، «هيولاي مارتينيك» ناميده و او را محكوم به تجاوز به دخترش كردند.

دختر اين مرد هم اكنون 32 ساله است و از پدرش به دليل تجاوز به وي به دادگاه شكايت كرده و در شكايت خود اعلام كرده كه پدرش از زماني كه 9 ساله بوده و پس از مرگ مادرش او را به صورت مداوم مورد تجاوز قرار داده است و او در سن 13 سالگي اولين فرزندش را از پدرش به دنيا آورده است.

با اين حال، ماه گذشته در سال جاري ميلادي، ‌دادگاه عالي كلمبيا اين مرد را به دليل كهولت سن آزاد كرد، اما او همچنان تحت نظر پليس منطقه «مارتينيك» كه در جنوب‌غرب كلمبياست قرار دارد.

اين تجاوز، پرونده تجاوز 24 ساله پدر اتريشي، «جوزف فريتزل» به دخترش را كه ماه گذشته به حبس طولاني مدت محكوم شد، تداعي مي‌كند. اين مرد اتريشي به اتهام تجاوز به دخترش، داشتن هفت فرزند از او و قتل دو كودك تازه متولد شده‌اش، توسط دادگاه عالي اتريش به حبس محكوم شد.

ثبات زيان آور بودن گوشت خوك

يك كرم درون‌مغز يك زن‌آمريكايي پيداشد

 گروهي از پزشكان در آريزوناي آمريكا، هنگامي كه قصد خارج كردن تومور مغزي يك زن را داشتند با يك كرم درون آن مواجه شدند.

به گزارش فاكس نيوز ،‌ دكتر «پيتر ناكاجي» پزشك متخصص مغز و اعصاب در ابن باره گفت: خانم «روزماري آلوارز» با نشانه‌ هايي از بي‌حسي در دست‌ها و تاري ديد به من مراجعه كرد و من براي او، آزمايشات مختلف و MRI تجويز كردم. پس از آن كه آزمايشات صورت گرفت، ما يك شي عجيب يا به عبارتي توده‌اي شبيه به تومور در مغز اين زن مشاهده كرده و او را براي عمل جراحي آماده كرديم.

اين پزشك متخصص مغز و اعصاب افزود: من و گروهي از متخصصان چندين بار به عكس‌هاي گرفته شده از سر اين زن نظر انداخته و متوجه شي عجيبي در قسمت فونيكس مغز وي شديم كه در نگاه اول بسيار بدخيم مي‌آمد.

وي گفت: ما «روزماري آلوارز» را براي عمل آماده كرديم، اما به جاي آن كه توموري از مغز وي بيرون بياوريم، يك كرم بيرون آورديم. اين زن هم اكنون در وضعيت مناسب به سر مي‌برد و هيچ مشكلي از لحاظ عصبي و يا حركتي ندارد.

دكتر «ناكاجي» ، علت وقوع اين پديده را مصرف گوشت خوك و رعايت نكردن اصول بهداشتي مثل شستن دست ها و حمام آلوده دانست

زنده به گور کردن 3 دختر در پاکستان
مردان قبایل پاکستانی روستای «بابا کوت» در منطقه بلوچستان پاکستان، با زنده به گور کردن 3 دختر که سعی داشتند به دور از عادات و تقالید سنتی قبایل، برای خود همسر انتخاب کنند، به اصطلاح آنان را مجازات کردند!
 
مردان این قبایل، تلاش دختران برای انتخاب همسر را بازی با شرف و ناموس قبایل خود دانستند که می­بایست مجازات شدیدی مانند زنده به گور کردن داشته باشد.
 
با انتشار سریع این خبر، کار به پارلمان پاکستان رسید و نمایندگان منطقه بلوچستان پاکستان به ناچار از جنایت مردان قبایل خود دفاع کرده و آنرا در راستای عادات و تقالید قبیله­ای خواندند.
 
این جنایات در حالی صورت گرفت که این سه دختر 17،16و18 ساله قصد داشتند به دور از تقالید و رسم و رسومات قبیله خود و بدون اجازه پیرمردان، قبیله، به دادگاه خانواده مراجعه کرده و با مردان مورد علاقه خود ازدواج کنند، اما پیش از این کار مردان قبیله به سمت آنان شلیک کرده و درحالیکه هنوز نمرده بودند، آنان را دفن کردند.
 
در این حادثه دو تن از زنان قبیله که تلاش کردند به این سه دخترکمک کنند، با تیر مردان قبیله زخمی و به همراه این سه دختر زنده به گور شدند.
 
در همین راستا سازمان دفاع از حقوق بشر پاکستان، عدم تحرک مقامات دولتی برای تحقیق و بررسی این حادثه را به شدت مورد انتقاد قرار دادند و خواستار رسیدگی فوری به این مسأله شدند.
 
«نصر زهری» نماینده بلوچستان در پارلمان پاکستان اظهار کرده که اینگونه اقدامات برگرفته از عادات و تقالید قبایل پاکستان است و به قرن­ها پیش باز می­گردد و من نیز به دفاع از اینگونه تقالید ادامه خواهم داد.
 
درهمین راستا «سمر منه الله» فعال دفاع از حقوق زنان در اسلام آباد در این باره گفت: «اینگونه رفتارها در این مناطق بسیار رخ می­دهد و دخترکان بیچاره با این وضع دفن می­شوند تا به اصطلاح برای دیگران درس عبرت شود.»
 
گفتنی است ازدواج در قبایل پاکستانی بر طبق رسم و رسومات قبایل برگزار می­شود، نه براساس اصول دینی و خروج از اینگونه عادات و تقالید، خروج از حد ومرز شرف و ناموس به حساب می­آید که مجازات را درپی خواهد داشت. شایان ذکر است نمونه­ای دیگر از برخورد وحشیانه که در قبایل پاکستان رخ داد، در سال 2002 میلادی بود که به ماجرای «مختار مای» شهرت یافت. درآن حادثه سران قبیله به چند تن از مردان قبیله دستور دادند دختری را مورد تجاوز قرار دهند تا مجازاتی باشد برای برادر وی که با زن دیگری رابطه مخفیانه داشته باشد

 

 ©2003, Voice of Hazarajat                                                                
Last Update : 2011/05/03        >>>Back to Home