اثرات منفی کارتونها و فیلم های مخرّب بر اندیشه اطفال شما

 

بنام خدای بزرگ

اثرات منفی کارتونها و فیلم های مخرّب بر اندیشه اطفال شما

خواهر و برادر مسلمان و هموطنان گرامی هیچ میدانید که امروز دشمنان دین و ایمان شما به بهانه های گوناگون برای تخریب اندیشه ی فرزندان شما دست بکارند؟ و از هرطریق ممکن تلاش شان بر اینست که بر اندیشه های عزیزان و نونهالان شما مسلط شوند؟ و فرزندان شما را به بیماریهای مزمن روحی گرفتار نمایند؟

یکی از راه های که دشمنان اینک در خانه های شما نفوس پیدا کرده است کارتون ها و فیلم های محرّیک و مخرّبیست که مشغول شکار عزیزان تان است , این کارتونها درست از آمریکا و اسرایل پخش می شود و جریانیکه بر اساس نقشه های گمراه کننده , ایجاد شده و درکانال ها ظهور پیدا می کند.

انسان در بدست آوردن شناخت و یا انتخاب توسط دستگاه مغزی خویش فقط 2 الی پنج ساینه فرصت دارد که حق و باطل را بداند و اگر در این پنج ساینه توان تشخیص را داشت , ممکن در زندگی دچار وسوسه های شوم شیطانی نشود که البته برای کودکان این تشخیص غیر ممکن است.

 

از طرف دیگر در کارتونها و فلم های مخرّب , هنری را بکار برده اند که , با حرکتهای بسیار ماهرانه و سریع خود , توان درک ازحرکات منحط  توسط کارتون را از انسان سلب می کند و برای همین هم است که بچه ها و نونهالان ناخودآگاه اگر ساعتها فرصت و وقت خویش را قربانی اهداف استکبار جهانی برای تماشای کارتونها بکند , از دیدن پرده تلویزون لذّت برده و این لذت باعث می شود که سرد مزاجی و انزوا و پرخاشگریهای نا باوارانه در خانه حاکم  شود و اصالت خانواده و یا بنیاد و محبت و عشق در میان فامیل و پدر و مادر را از بین ببرد و امروز این بلا در جامعه اسلامی حاکم شده است ولی مادران و پدران از آن بیخبرند.

 

در کویته پاکستان و افغانستان در هر منزلی , اگر وارد شوی از رفتار فرزندان بدست می آید که چگونه دشمنان دین و ایمان مردم ضربه های خویش را بر  پیکر جامعه اسلامی وارد کرده و گرمی و محبت خانواده را به یغما برده است و در این زمینه چند مطالب مهم مطرح است که باید بازگو شود.

 

1 : اولین چیزی که از طریق کانالهای مخرّب کارتونی و فلم های مضرّ عاید بچه ها و یا خانواده شود عدم احترام والدین است که از فرزندان سلب می شود  و بچه ها در محضر پدر و مادر آن هویّت خدا دادی خویش را که عبارت از احترام باشد را از دست داده و بدون هراس در برابر والدین و یا بزرگان سر به بالیشت گذاشته و به تماشای کارتون و فیلمهای مشغول می شوند.

 

2 : بیماری های بد آموزی و ضد اخلاقی است که به تدریج در روح و اندیشه فرزندان و نونهالان سایه می افکند و برای همین هم است که امام علی علیه السلام 1400 سال و خورده قبل اعلان داشته است که در حفظ اندیشه ی فرزندان و نونهالان خویش باشید و تعلیم و تربیت صحیح را به آنان بیاموزید و مغز خالی بچه های تان با آموزش های مفید و مخصوصاً اخلاق دینی پرُ کنید ، و اگر چنین نکردید در انتظار عواقب منفی و بسیار خطرناکی باید بود که دشمنان شما در غیاب تان اخلاق زشت و ضد انسانی را در کله های فرزندان شما ترزیق نموده و بکارند و امروز ما حرکات منفی را در اندیشه و افکار فرزندان اسلام به وضوح می بینیم.

با بی خبری والدین , مربّیان و معلمین گفته امام بزرگوار علی علیه السلام جامه عمل پوشده و کارتونها مخرّب و فیلمهای ضد انسانی و بازی با کامپیوتر و و آلات گیم بچه های مسلمین را  به سوی سیاهچال ها در حال کشاندن است.

 

3 : کارتونها علت و عوامل اصلی آن ؛  بر اساس نقشه استعماری بوده و برای ضایع ساختن فرصت و وقت گرانبهای شماست که خدای جلیل آن را برای کسب کمال و بدست آوردن دانش عنایت کرده است , اگر فرصت گرانبهای فرزندان جامعه اسلامی در اثر دیدن مواد مخرّب روحی مانند کارتون و فیلم های مضّر از آنان سلب شود , آیا هیچ میدانید که چه برکتی بزرگی را از دست داده اید؟

4 : به اثبات رسیده است که دیدن و تماشای کارتون و یا بازی با دستگاه های کامپیتری نونهالان و بزرگان را دچار بیماری روحی می کند و این بیماری باعث است که درب و دروازه های خودکشی بروی جامعه باز شود و امروز در کشورهای پیش رفته مانند جاپان , اروپا و آمریکانه خودکشی های کودکان و بزرگ سالان در اثر بازیهای کامپیوتری و فیلمهای مخرّب و سایر شئونات زشت از مرز 40 هزار نفر در سال می گذرد که البته جنایاتی که در آمریکا از همین طریق وارد است شاید مرگ و میر در سایه تجاوز به حریم این و آن از مرز لگها بیرون رفته که البته سهم خودکشی در آن بیشتر می باشد.

 

1 - بی اعتنایی به عبادات و بندگی خدای عظیم و اگر فاصله بین انسان و خدا واقع شد آثار ذلالت و ذبونی بر جامعه مسلط خواهند گردید که نمونه آن را ما در جهان خویش شاهدیم.

2 -  عدم رغبت به سوی کمال و دانش انسانی می باشد. و اگر در جامعه نسل جوان از حرکت بسوی کمال بازماند باید فاتحه آن جامعه را خواند.

 

3 - رخت بر بستن غیرت و مردانگی و عفت و حیا در خانه و خانواده و اثرات منفی آن در اجتماع.

4 - عدم اعتماد به نفس و عدم توجه به هویّت انسانی.

5 - عدم احترام به والدین و موسفیدان.

 

6 : عدم رعایت حقوق اجتماع و عدم احساس در امور حلال و حرام.

امروز اگر موسفیدان مظلوم واقع شده اند آثار دیدن و تماشای فیلم های مخرّب و کارتونهاباث است که رغبت احترام و فروتنی را از جوانان ما سلب کرده است.

 

چرا نوازنده ها و آنانیکه گرفتار آلات موزیک هستند بیشتر آنها یا خودکشی می کنند و یا سکته قلبی عاید شان است و یا دچار جوان مرگی می شوند که اگر علت و عوامل را برسی کنیم برمی گردد به پرُ شدن رگهای مغزی توسط برنامه های غیر ضروری و بدن انسان تاب تحمل این همه سرو صدا ها را ندارد و دماغیکه باید برای رسیدن به اهداف والای انسانی بکار گرفته شود , اگر در گرداب شرارتهای ساخته و پرداخته شیطانی غرق شود , باید در انتظار نتایج منفی نشست , که البته برنامه های کارتونی و فیلمهای مخرّب و ساز و آوازهای ویران کننده نیز عامل اصلی همه فلاکت و بدبختی های بشر امروز می باشد. بقلم اللهیاری

 

 

©2003, Voice of Hazarajat                                                      
Last Update : 2011/04/01        >>>Back to Home